СУПЕРЛИГА: Раднички је у Европи, и то са ЧЕТВОРКОМ, Војводина СИЛНА у Београду

17.05.2018. 20:53
FK Radnički Niš
ФК Раднички Ниш / Извор: МН Press

Одиграни мечеви последњег, 37. кола.

Фудбалери Војводине декласирали су на гостовању екипу Чукаричког, а резултат је био 6:1. Осим дуела у Београду, одигран је и меч у Нишу, у којем је Раднички дочекао Напредак. На "Чаиру" је било 4:1, чиме је Раднички обезбедио пласман у квалификације за Лигу Европе. Пошто је Раднички победио, а Спартак изгубио од Партизана (више прочитајте ОВДЕ) број бодова Нишлија и Суботичана је исти. Али како је Раднички пре плеј-офа био боље пласиран, самим тим извађена је "виза".

Спартаку је остала шанса за пласман у УЕФА такмичење, али је за то потребно да Партизан у среду (19.00) освоји Куп Србије против Младости.

ЈОШ САМО ПОТПИС: Партизан завршио посао око довођења првог појачања за следећу сезону (ФОТО)

МИЛИЈАШ: Чекамо 3 недеље, а као да траје 3 месеца

Крушевљани су повели голом Николе Петровића у 11. минуту, али је онда уследио преокрет и чак четири гола Реала са Нишаве. Стрелци су били Саша Стојановић, његов презимењак Славиша (два) и Марко Мркић у 85. минуту.

На Бановом брду, домаћин којег је привремено водио потпредседник клуба Ненад Миросављевић је декласиран, а све је наговештено у првом полувремену. У првих 45 минута, Езе је био двоструки стрелац (од укупно четири гола) а прецизан је био Данијел Аврамовски у 12. минуту. Коначан резултат је поставио Лазар Арсић у 77. минуту. Почасни погодак за Брђане, које је пре неколико дана напустио шеф струке, Ненад Лалатовић дао је Слободан Тедић у 27. минуту.

А ЗАСЛУЖИО ЈЕ: У Хумској ни минут ћутања за легенду Партизана

Последња овосезонска утакмица у Суперлиги биће одиграна у суботу (20.00), када ће Црвена звезда дочекати Вождовац, а ко је испао из елите, прочитајте на ОВОМ линку.