СУПЕРЛИГА: Реми у Нишу, Бен спасио Звезду (ВИДЕО)

24.11.2018. 18:29
El Fardu Ben
Ел Фарду Бен / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Главни судија био је Новак Симовић.

Без победника завршен је дерби 17. кола Суперлиге, између Радничког и Црвене звезде. Резултат на стадиону "Чаир" је био 2:2, а гол за реми дао је Ел Фарду Бен у 65. минуту. Повела је Звезда у уводним минутима првог полувремена, голом Ненада Крстичића, а онда су Нермин Хаскић и Лазар Ранђеловић донели преокрет. Као што је речено, у другом полувремену постављен је коначан резултат, голом нападача са Коморских Острва, после несебичне асистенције Немање Милића који је после дужег времена добио шансу. Бранилац титуле имао је прилику да победом потврди титулу јесењег првака, али у томе није успео. Разлика између лидера и другопласираног Радничког остала је иста, девет бодова.

Гости из Београда почели су у комбинованом саставу, пре свега због проблема са повредама, па је тако Милојевић морао да саставља тим без Вујадина Савића, Филипа Стојковића, Бранка Јовичића, Ричмонда Боаћија, Милана Павкова... Имао је и Ненад Лалатовић сличних проблема, али не у тој мери. Касније су шансу добили и Милић, Ненад Милијаш, као и млади Дејан Јовељић.

Звезду већ у среду очекује нова утакмица Лиге шампиона, односно гостовање у Напуљу.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Дерби 17. кола Суперлиге Србије игра се у Нишу. На "Чаиру", другопласирани Раднички дочекују лидера Црвену звезду, а шта се дешава из минута у минут можете да пратите на порталу Србија Данас

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Митровић већ почео да се доказује НОВОМ шефу, снаге су одмерили и Матић и Миливојевић (ФОТО)

БОМБА: Љајић се наместио и погодио, даљина НИЈЕ проблем (ВИДЕО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90 3. минут - Лопта ка Милићу, али хвата Ристић.

90 1. минут - Не може да настави голман Радничког Ристић. Указује му се помоћ. Ипак наставља.

90. минут - Милић са десне стране са неколико метара, али преко гола.

89. минут - Дринчић шутира, Борјан једва брани. Корнер. Отклоњена опасност.

87. минут - После прекршаја испред казненог Звезде, вербални дуел Бабића и Ранђеловића. Жути добија дефанзивац Звезде.

84. минут - Корнер за Раднички. Тако не мисли Бабић. Препирка са помоћним судијама. У наставку акције покушава Ранђеловић, али непрецизан. Протестује и клупа Звезде код судије Симовића.

83. минут - Јовељић уместо Бена.

80. минут - Никодијевић из даљине. Непрецизно.

76. минут - Милијаш за Бена. Нападач Звезде не захвата лопту, у међувремену га погађа у руку. Лопта је за домаћина.

72. минут - Уместо Црномарковића улази Јовановић. Лалатовић више нема право на измену. Сумњива ситуација.

71. минут - Хајдин пада у казненом простору. Гости траже пенал, судија Симовић не сматра да је то за најстрожу казну.

69. минут - Уместо Грбића Никодијевић. Мења и Милојевић, улази Милијаш, излази Симић.

68. минут - Уместо Станисављевића Нома.

65. минут - ГОЛ! Милић асистент главом, Бен даје гол за 2:2.

58. минут - После корнера, Родић покушава маказицама, али преко гола.

56. минут - Симић по левој страни. Корнер за Звезду.

53. минут - Црномарковић прекида напад Звезде. Добија жути картон.

50. минут - Станисављевић са десне стране. Црномарковић главом, али само статива. Срећа за Звезду.

Уместо Крстичића улази Милић. Није га одавно било на терену.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

45. минут - После гужве у казненом, Ристић боксује. Контра Радничког, али заустављена.

38. минут - Корнер за Бена. Гужва у казненом, али отклоњена опасност.

36. минут - После центаршута Бена, баца се и главом покушава Хајдин. Изблокиран, нови покушај, али лопта преко гола. И Ристић добија жути картон због приговора.

35. минут - Први жути картон на утакмици. Добија га играч Радничког Станковић.

26. минут - ГОЛ! Води Раднички са 2:1. Ранђеловић бежи Хајдину. Ситуацију "један на један" решава успешно. Потпуни преокрет.

22. минут - Симић не успева да захвати лопту како жели. Пропада прилика на ивици казненог простора после додавања Бена.

15. минут - ГОЛ! Изједначење. Дринчић центрира, после гужве у казненом и одбијене лопте, Хаскић се најбоље сналази. Погађа мрежу гостију, голман Звезде Борјан се љути на саиграче.

7. минут - Станисављевићев покушај изблокиран.

6. минут - ГОЛ! Крстичић је стрелац. После центаршута са десне стране, Крстичић покушава главом, али тек из другог покушаја погађа гол домаћина. Ногом и лопта је у даљем углу гола Ристића. Звезда води са 1:0.

Домаћин у црвеној, а гости у плавој опреми.