СУПЕРЛИГА: Раднички из Ниша и Спартак освојили важне водове

15.05.2023. 20:22
FK Radnički Niš
ФК Раднички Ниш / Извор: МН Press

Одирана три меча плеј-аута.

Три преостале утакмице 35. кола Mozzart бет Суперлиге у плеј-ауту одигране су вечерас, а најзадовољнији после ових мечева су Раднички из Ниша и Спартак. Нишлије су совојиле важна три бода победом против Јавора 3.2, док је Спартак савладао лучанску Младост са 2:0. Радник и Младост ГАТ ремизирали су 1:1.

СТИГЛО САОПШТЕЊЕ ИЗ ХУМСКЕ: Нелегални органи ЈСД Партизан врше злоупотребу овлашћења

СРБИЈА ОТПУТОВАЛА НА ЕП: Играчи Звезде, Партизана и Чукаричког чине окосницу тима

НОВИ МАЛЕР: Крај сезоне за Погбу

Најинтересантнија утакмица је одиграна у Нишу где је Раднички повео у 17. минуту поготком Пејовића из пенала, да би у 24. изједначио Кемпбел. Међутим, није дуго било нерешено пошто је Раднички поново повео голом Белаковића у 28. минуту и са 2:1 водио на полувремену. У наставку је Јавор брзо изједначио са беле тачке у 53. минут голом Гојковића, али су Нишлије ипак стигле до три бода поготком Шкрбића у 72. минуту.

Спартак је до тријумфа против Младости изх Лучана стигао у другом полувремену. Христић је довео Суботичане у вођство у 60. минуту, а коначан резултат поставио је Тумбасевић у 87. минуту. У Сурдулици је све занимљиво такође виђено у другом полувремену. Радник је повео преко Кунића у 49. минуту, да би наду тиму из Новог Сада у борби за опстанак сачувао Милић у 65. минуту.