СУПЕРЛИГА: Звезда као Тотенхем! Црвено-бели у Сурдулици издекламовали лекцију научену у Лондону (ВИДЕО)

26.10.2019. 15:10 17:13

Пулени Владана Милојевића освојили три бода против Радника.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Радник на гостовању резултатом 5:0, истим којим је пре неколико дана поражена у Лиги шампиона од Тотенхема. Црвено-бели су до бодова стигли убедљивом победом која им је сигурно подигла самопоуздање.

Шампион Србјие је до предности дошао већ у шестом минуту када је Милан Павков био прецизан из пенала, а убрзо након тога је Алекса Вукановић повисио на 2:0.  У завршници првог полувремена је Ел Фарду Бен искористио велику грешку голмана Радника Костића и тако постигао трећи гол за госте, а исти играч је дао и четврти из новог пенала у 57. минуту меча. Коначан резултат је осам минута касније поставио Матео Гарсија који је у стилу футсал мајстора затресао мрежу Сурдуличана.

НА ПУТУ КА СУРДУЛИЦИ: Бакље и песма Делија, грмело је Владичиним Ханом (ВИДЕО)

КУЗМИЋ СПРЕМАН КАО ЗАПЕТА ПУШКА: Огњен НАЈАВЉУЈЕ боље дане црвено-белих

ЧАРЛС ЏЕНКИНС ИСКРЕН: Шокиран сам! Ово нисам очекивао

Ток меча можете прочитати у наставку.

КРАЈ!
Црвена звезда је славила резултатом 5:0.
85. минут:
Велику шансу је пропустио Милан Макарић. Ушао је у казнени простор са десне стране, али је шутирао преко гола.
79. минут:
На терену је Мирко Иванић који мења Милана Родића. Истумбао је сада формцију Владан Милојевић. Милан Гајић ће до краја играти левог бека, Милош Дегенек десног, а Његош Петровић се врати оу срце одбране.
69. минут:
Никола Крстовић је у игри уместо Матеа Гарсије.
67. минут:
Последња измена у екипи Радника, Урош Дамњановић је заменио Филипа Станисављевића.
65. минут:
Гол 0:5! Матео Гарсија је затресао мрежу Радника у стилу највећих футсал мајстора. Лепо је сролао лопту и из мртвог угла погодио је гол домаћина.
59. минут:
Братислав Пејчић је заменио Бојана Бојића.
57. минут:
Гол 0:4! Овог пута је сигуран био Ел Фарду Бен. Послао је лопту у једну, а голмана у другу страну.
56. минут:
Нови пенал за Звезду! Лопта је погодила у руку Марковића после центаршута Гајића.
54. минут:
Жути картон је добио Милан Гајић због опструкције игре.
46. минут:
Утакмица је настављена, а Његош Петровић је у игри уместо Душана Јованчића у екипи Црвене звезде.
ПОЛУВРЕМЕ:
Црвена звезда води са 3:0 у Сурдулици.
38. минут:
Гол 0:3! Ел Фарду Бен користи огромну грешку голмана Ивана Костића који га је погодио лоптом, а то је Звездин офанзивац искористио и погодио празну мрежу.
33. минут:
Добру шансу је пропустио Матео Гарсија. Одлично се убацио Аргентинац по десној страни и шутирао је, али поред гола.
31. минут:
Урош Стојановић је добио жути картон, а у наставку је уследила прва измена у екипи Радника. Из игре је изашао Владан Павловић који због болова не може да настави меч, а заменио га је Предраг Ђорђевић.
28. минут:
Одлична шанса за 204 центиметара високог Жарка Марковића. Штопер Сурдуличана је остао сам после једног прекида и главом је шутирао, али право у Поповића.
27. минут:
И други Звездин штопер Милош Дегенек добио је жути картон. Репрезентативац Аустралије је опоменут после ваздушног дуела са противничким играчем.
25. минут:
Добра прилика за Георгиева, али је лопта после његовог шута завршила поред гола.
16. минут:
Извео је Бојан Бојић феноменално слободан ударац, али се Зоран Поповић бацио као мачка и маестрално сачувао мрежу.
15. минут:
Георгиев је побегао Панкову који га је срушио и зарадио жути картон.
12. минут:
Гол 0:2! Вукановић је стрелац. Брзоноги офанзивац Црвене звезде је побегао одбрани Радника и рутински је послао лопту поред голмана Костића.
6. минут:
Гол 0:1! Милан Павков је био сигуран са беле тачке.
5. минут:
Пенал за Звезду. Бен је побегао Павловићу, а потом га је оборио голман Костић који је изашао високо.
1. минут:
Утакмица је почела, а са центра су кренули фудбалери Црвене звезде.

РАДНИК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:5

СТАДИОН: ФК Радник (Сурдулица)

СУДИЈА: Милош Ђорђић

СТРЕЛЦИ: Павков 6. п, Вукановић 12. Бен 38. 57. п, Гарсија 65.

РАДНИК: И. Костић - Стојановић, Марковић, Кричак, Павловић (од 31. Ђорђевић) - Станисављевић (од 67. Дамњановић), М. Костић - Георгиев, Даноски, Бојић (од 59. Пејчић) - Макарић. Клупа: Вујанац, Јокић, Дамњановић, Ђорђевић, Пејчић, Томић, Павлов. Тренер: Ненад Ванић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - Гајић, Панков, Дегенек, Родић (од 79. Иванић) - Кањас, Јованчић (од 46. Петровић) - Гарсија (од 69. Крстовић), Бен, Вакановић - Павков. Клупа: Васиљевић, Милуновић, Петровић, Иванић, Симић, Марин, Крстовић. Тренер: Владан Милојевић.

СУПЕРЛИГА 13. коло:

Петак

Напредак - Вождовац 1:1

(Гаврић 83. - Машовић 62.)

Субота

Радник - Црвена звезда 0:5

(Павков 6. п, Вукановић 12. Бен 38. 57. п, Гарсија 65.)