СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: За Борац се већ знало, а ПОСЛЕ ВЕЛИКЕ драме у Прву лигу иде још један клуб

17.05.2018. 18:54
FK Borac Čačak
ФК Борац Чачак / Извор: МН Press

Одигране утакмице 37. кола плеј-аута Суперлиге Србије.

Одиграно је и последње коло плеј-аута Суперлиге Србије и познато је које ће се екипе следеће године такмичити у Првој лиги Србије. Већ се знало да је из елите испао Борац из Чачка, а "придружио" се и Јавор. Бачка је победила Борац са 3:2 и искористила реми Ивањичана и Рада, од 1:1. Бачка је губила са 1:0 и 2:1, али је успела да преокрене на коначних 3:2, головима Дина Шарца и Дамира Чековића. Додуше, у другом полувремену искључена су два играча Борца. У 62. минуту, Милош Перишић је добио други жути картон, док је у 85. Урош Стаменић добио директан црвени.

У Ивањици, Јавор је имао судбину у својим рукама, али ту шансу није искористио. Од 66. минута, имао је и играча више, али је до краја остало 1:1. Повео је домаћин голом Момчила Мркаића у 18. минуту после велике грешке голмана Немање Стевановића, а изједначили су Грађевинари у 54. минуту. Као што је речено, у 66. минуту Његош Петровић је добио други жути картон због симулирања, али то Јавор није искористио упркос опсади гола противника у самој завршници.

ТРАНСФЕР НА ВИДИКУ: Бивши репрезентативац Србије на корак од преласка у Звезду (ФОТО)

ЈОШ САМО ПОТПИС: Партизан завршио посао око довођења првог појачања за следећу сезону (ФОТО)

У осталим мечевима, Радник је победио Младост са 3:1, док су Земун и Мачва одиграли без победника. Било је 1:1, као и у Ивањици.

Дакле, и следеће сезоне у Суперлиге играће Радник, Младост, Рад, Мачва, Земун и Бачка.