СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда сигурна, али је и Боаћи ПРОРАДИО (ВИДЕО)

20.09.2017. 17:03
Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Одиграна заостала утакмица 6. кола Суперлиге.

Фудбалери Црвене звезде вратили су се из Чачка са "целим пленом". У заосталој утакмици 6. кола Суперлиге, екипа Владана Милојевића савладала је Борац са 2:0, а голове су дали Немања Милић и Ричмонд Боаћи. На тај начин, београдски црвено-бели задржали су лидерску позицију, са 25 бодова, али и утакмицом мање од најближег пратиоца Војводине. Звезда је направила добру увертиру уочи дербија (недеља, 17.00) са Војводином, а уз то Боаћи је прекинуо пост, што може да радује Милојевића. Није ни примила гол, што је такође позитивно.

Тријумф гостију из Београда био је потпуно заслужен, о чему се сведочи и статистички податак. Ка голу, Звезда је шутнула 19, а домаћин само једном. Такође треба рећи да је тријумф могао да буде убедљивији, јер су изгледне прилике пропуштали Ненад Милијаш и Боаћи.

У меч на Стадиону крај Мораве, стратег црвено-белих ушао је са комбинованим саставом (више прочитајте ОВДЕ), без неколико стандардних играча, али се то није много осетило на терену. Међу стартерима су били на пример Ненад Милијаш, Марко Гобељић, Срђан Бабић и Урош Рачић. У завршници, шансу је добио и млади Лука Илић, који је као и брат Иван званично играч Манчестер ситија. Такође, на терену је био од 70. минута и Душан Анђелковић. Али као што је речено, ова "тумбања" се нису значајније осетила у тиму из Љутице Богдана.

После овог меча Звезда има 25 бодова (из девет мечева), а Борац само четири из десет дуела. Зебре су последње на табели.

А како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Борца домаћини су Црвеној звезди у заосталој утакмици 6. кола Суперлиге Србије, а пренос УЖИВО можете да пратите на порталу Србије Данас.

НЕОЧЕКИВАНО: Одређене квоте за мечеве Келн - Звезда и Партизан - Динамо Кијев (ФОТО)

КАКВА ЧАСТ: Репрезентативац Србије у конкуренцији за ИДЕАЛАН тим света (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

89. минут - Жути картон за Матеуса, после чарке са Савићем.

83. минут - Радоњић покушава са дистанце. Преко гола.

76. минут - Уместо искусног Милијаша улази млади Лука Илић који у наредном нападу има добру прилику. Али ипак, брани голман Борца.

74. минут - Боаћи стрелац за нову предност, од 2:0. Асистент је Гобељић.

70. минут - Поново мења Милојевић. Уместо Родића на терену је Анђелковић.

67. минут - Измена и у Борцу. Уместо Стаменића Матеус.

62. минут - Измена у Звезди. Радоњић уместо Пешића.

60. минут - Милијаш тражи Боаћија, али Дуповац интервенише. У новом нападу, Пешић у контри. Жели да буде несебичан, али лопта не долази до Боаћија.

50. минут - Милић пролази по десној страни, али лопта не долази до Боаћија.

Почиње друго полувреме, као и киша. Измена није било.

Крај првог полувремена.

45. минут - Јовановић у казненом простору Звезде. Шутира, али лопта погађа Савића.

38. минут - Крстичић до Боаћија. Нападач београдског тима са неколико метара шутира поред гола.

35. минут - ГОЛ! Води Звезда са 1:0, а стрелац је Милић. Првенац у сезони, асистенцију уписује Боаћи.

32. минут - Јовановић покушава, али Кахриман хвата лопту.

31. минут - Каква прилика за Звезду, али одлази у неповрат. Пешић непрецизан са само неколико метара, после додавања Крстичића са леве стране. Све је кренуло од Боаћија.

30. минут - Боаћи главом покушава, али је непрецизан, за два-три метра.

28. минут - Милијаш хвата волеј са 15-ак метара. Лопта преко гола.

14. минут - Крстичић центрира ка другој стативи где је Милић. Из волеја не погађа мету.

11. минут - Капитен Звезде Милијаш покушава из слободног ударца, са десне стране. Голман Бајић брани. Корнер за госте.

Без изгледних прилика у првих десетак минута.