СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Брилијантна победа Новог Пазара у сенци СКАНДАЛА и СРАМОТНОГ скандирања

07.10.2023. 19:10
FK Novi Pazar
ФК Нови Пазар / Извор: МН Press

Дерби меч 11. кола.

Фубдбалери Новог Пазара су славили у дербију 11. кола Супер лиге Србије против Војводине – 3:1.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Шокантан ЗАВРШЕТАК меча у Манчестеру! Ушао са клупе и са два гола у зуставном времену окренуо резултат

ШОК НА "МЕАЦИ": Интер повео 2:0, а онда је уследио "бродолом"

ЛА ЛИГА: Енглез наставља да "терорише" у дресу Реала

Ипак, и поред одличне фудбалске представе после свега најмање ће се причати о самој игри.

У центру пажње остао је скандал у режији навијача Новог Пазара из осмог минута, кад су бакљаду "зачинили" топовским ударима.

Они су пали тик поред голмана Пазараца Мирковића и првотимца овог клуба Сисеа. Судија Срђан Јовановић је у консултацији са делегатом прекинуо меч, уз захтев да се испразни трибина иза гола Новог Пазара, док је играче оба тима послао у свлачионицу.

Тек после 55 минута дуел је настављен, а било је много тога добро да се види на терену, посебно у другом полувремену. Нови Пазар је повео голом Португалца Флора у 55. минуту, а предност је дуплирао Никола Караклајић, чији је шут додуше у сопствену мрежу скренуо Матеус Инди у 76. минуту.

Трачак наде за Новосађане био је погодак Алекса Вукановића из 82. минута, после грубе грешке Уроша Лазића, али је Нови Пазар одговорио после само три минута. Тада је Сејдуба Сума сјајно проиграо Адетнџи Адешина, који је лако савладао Лазара Царевића.

Пред крај је замало дошло до туче између домаћих и гостујућих навијача. Било је и скандирања "Ово је Турска" и "Убиј Србина", што је стварно скандалозно, али ће се вероватно сви потрудити да се то заборави због "братства и јединства".