СУПЕРЛИГА: Звезда тријумфално завршила првенство! Јовељић, Јевтовић и Ебисилио срушили Напредак (ВИДЕО)

19.05.2019. 18:27
Dejan Joveljić
Дејан Јовељић / Извор: МН Press

Бодови остали у Љутице Богдана.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Напредак у последњем колу Суперлиге Србије резултатом 3:0. Победу црвено-белима донели су Дејан Јовељић, Милан Јевтовић и Лоренцо Ебисилио, а меч ће остати упамћен као последњи суперлигашки који је одиграо легендарни капитен шампиона Србије Ненад Милијаш.

КАДА ИМАШ 30 ГОДИНА, А ТАДИЋ ТИ ЈЕ УЗОР: Чудесна прича из Холандије, српски репрезентативац у главној улози (ФОТО)

МИЛИЈАШ ОДЛАЗИ У ПЕНЗИЈУ: Капитен ОТКРИО коме оставља ДЕСЕТКУ и зашто

УЗБУРКАО ЈАВНОСТ: Како ће ВЕЧИТИ дочекати ове РЕЧИ Тринкијерија! (ФОТО)

Фудбалери Црвене звезде повели су 1:0 голом младог Дејана Јовељића у 12. минуту. Сјајно је по десној страни пробио Ерик Јирка и убацио је лопту у петерац на другу стативу, одакле је Јовељић неометано затресао мрежу. Црвено-бели су тако материјализовали иницијативу коју су имали од почетка сусрета.

На стадиону "Рајко Митић" пљушти киша и веома је тежак терен за игру, али то није зауставило шампиона Србије који навијачима пружа лепршаву игру. Ипак, резултат је и даље 1:0.

Судија Бојан Николић је означио крај првог полувремена у коме је виђен један погодак.

Предност Црвене звезде дуплирао је Милан Јевтовић, који је у игру ушао на полувремену, у 57. минуту.

У 63. минуту из игре је изашао легендарни капитен Ненад Милијаш и тако је завршио своју суперлигашку каријеру. Уместо њега на терен је ушао Лоренцо Ебисилио.

Утакмица је прекинута у 70. минуту због јако слабе видљивости, али је убрзо настављена.

Коначан резултат је поставио Лоренцо Ебисилио у 89. минуту после убачене лопте у срце шеснаестерца од стране Милана Гајића. Лопту је прескочио Дејан Јовељић, а Холанђанин је мајсторски затресао мрежу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК 3:0

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈЕ: Бојан Николић

ГЛЕДАЛАЦА: 41.242

СТРЕЛЦИ: Јовељић 12', Јевтовић 57', Ебисилио 89'

КАРТОНИ:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - Гајић, Савић, Бабић, Гобељић - Вулић, Чаушић - Јирка (од 61. Симић), Милијаш (од 63. Ебисилио), Вукановић (од 46. Јевтовић) - Јовељић.

НАПРЕДАК: Петровић - Аксентијевић (од 47. Стевановић), Остојић (од 46. Ескић), Обрадовић, Деак, Маринковић - Аливодић, Јовић, Деак, Ђорић, Ивановић - Рушевић.