СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Аџић и Бен се ОСВЕТИЛИ Мачви

18.03.2018. 16:42
Luka Adžić
Лука Аџић / Извор: МН Press

Главни судија био је Петар Пипер.

Са императивом победе и без неколико стандардних фудбалера дошла је Црвена звезда у Шабац и вратила се са целим пленом. У среду, у четвртфиналу Купа Србије, Мачва је била боља после извођења пенала, али се у 28. колу Суперлиге екипа Владана Милојевића реванширала. Резултат је био 2:0, а голове су дали Лука Аџић и Бен, у другом полувремену. Меч у Шапцу је између осталог обележио детаљ из првог полувремена, када није досуђен чист пенал за госте, због играња руком, а судија Петар Пипер био је "запажен" из због великог броја показаних жутих картона, чак 11.

Током већег дела меча, пред око десет хиљада гледалаца, гости су имали иницијативу, коју су материјализовали тек у другом полувремену, из прекида. На другој страни, и Шапчани су имали прилике (мањи број), а најопаснији је поново био некадашњи звездаш Ненад Гаврић. Ипак, на крају, победа Звезде је била заслужена.

Сада следи пауза у шампионату, због обавеза репрезентације, Звезда је и даље прва, док је Мачва остала на 13. месту. Међутим, на краћи однор, шеф струке Звезде одлази са новом "главобољом", због повреде Ненада Крстичића о којој више можете да прочитате ОВДЕ

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Мачве и Црвене звезде поново ће играти, у само неколико дана. Екипе Драгана Аничића и Владана Милојевића су у среду одмерили снаге у четвртфиналу Купа Србије, а после пенала успешнији су били Шапчани. Сада на истом терену, на Градском стадиону, београдски црвено-бели имају прилику за реванш, а домаћин за нови велики тријумф.

На порталу Србија Данас можете да испратите дешавања, из минута у минут.

Милојевић изабрао стартере за Мачву (САСТАВИ)

Ђукић срећан, Крунић причао о пеналу (ВИДЕО)

На терену је опет Бен који је паузирао због повреде, а капитенску траку поново носи Ненад Милијаш. Стартер је и Лука Аџић. Подсетимо, ван строја су што због повреда што због здравствених проблема Вујадин Савић, Филип Стојковић и Мичел Доналд.

ИНЦИДЕНТ У НОВОМ САДУ: Навијачи Земуна се пред меч против Војводине СУКОБИЛИ са полицијом (ВИДЕО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90 3. минут - Јовичић иде ка голу, на крају долази до Родића, али нема гола.

90. минут - Матић покушава, али Борјан брани.

86. минут - Уместо Бена улази Лука Илић.

84. минут - Родић са дистанце, али преко гола Мачве.

80. минут - Бен покушава, али лопта одлази поред гола.

75. минут - ГОЛ! Води Звезда са 2:0. Стрелац је Бен. Асистент је Пешић.

74. минут - Гужва испред гола Мачве, Пешић. Не успева.

У истом минуту по жути картон добијају Аџић и резервни голман Супић. Аџић због скидања дреса, а Супић због приговора.

КАКАВ МАЛЕР ЗА ЗВЕЗДУ У ШАПЦУ: Нова повреда за главобољу Милојевића (ФОТО)

Утакмицу уживо гледа и Бранислав Ивановић, капитен репрезентације Србије и фудбалер Зенита.

65. минут - Нови слободан ударац за Звезду. Прекршај Пејовића над Пешићем. Спрема се Аџић са леве стране. Директно и ГОЛ! Води Звезда са 1:0

60. минут - Прекршај над Беном. Са ивице казненог, спрема се Милијаш. Шутира ка голу, али Пулетић хвата. Контра, али Матића у последњем тренутку стиже Ле Талек. И даље нема голова.

58. минут - Гаврић ипак не може да настави, улази Ристивојевић.

56. минут - Жути картон за Бена због покушаја да изнуди пенал.

55. минут - Гаврић се жали на повреду. Фудбалери Звезде не прекидају игру, звиждуци са трибина. Гаврић ипак наставља.

48. минут - Срнић покушава, али Пулетић брани.

Прекид због бакљаде Делија који су на источној трибини. Утакмица је настављена,

Почињу других 45 минута.

Промена на полувремену. Уместо Крстичића на терену Срнић. У Мачви нема промена.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 1. минут - Гаврић сам испред Борјана. Заобилази голмана Звезде, али у последњем тренутку гол спречава Ле Талек. На метар од гол линије. Најбоља шанса до сада. Али одлази у неповрат.

44. минут - И Ивић добија картон. Ово је шеста опомена за играче Мачве.

41. минут - Гаврић центрира, али се брани Звезда. Матић добија жути картон.

38. минут - Контра Мачве, али напад Јеремића осујећен. Убрзо покушава Пешић, али хвата Пулетић.

36. минут - Играње руком у казненом домаћина. Нема пенала за госте. О томе више прочитајте ОВДЕ, а можете и да погледате у клипу.

35. минут - Милијаш из прекида, са 30-ак метера. Центаршут, али нови корнер, за Аџића. Нови напад, Аџић центрира, али нема промене резултата.

32. минут - Пешићу се указује помоћ. Бабић изводи слободан ударац.

30. минут - И Гаврић добија јавну опомену. Због ударања лактом, бивши играч Звезде добија картон,

27. минут - Гужва на средини терена. Жути картон за Пејовића због старта са леђа. Прекид изводи Милијаш, лопта у казненом Мачве. Домаћин отклања опасност.

22. минут - Матић фаулира Ле Талека. Француз на земљи, због (нехотичног) ударца по лицу. Меч се наставља.

16. минут - Нови конер. Изводи Милијаш, долази лопта до Бабића. Гужва у петерцу, али после ударца главом до ње стиже Пулетић.

14. минут - Милијаш покушава са 20-ак метара. Снажно, али непрецизно. Преко гола.

13. минут - Наставља се притисак гостију, али се Мачва за сада успешно брани. До сада Звезда је извела пет, а Мачва ниједан корнер.

10. минут - Нови корнер за Звезду. Изводи га Аџић, лопта долази до Милијаша, али Адамовић интервенише испред Милијаша на неколико метара од гола Пулетића. У следећим тренуцима покушава и Крстичић главом, али без успеха.

7. минут - Голман Мачве Пулетић тражи помоћ. Пре тога неспретно је ударио лактом у стативу.

4. минут - Милијаш изводи корнер. Отклоњена опасност, али убрзо нови корнер. Слободан ударац за Звезду, са 18 метара. Аџић погађа живи зид.