ПАРТИЗАН НАКОН ПРЕОКРЕТА СЛАВИО У ШАПЦУ: Мачва заблистала па се угасила (ВИДЕО)

16.04.2021. 18:57 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Нова победа црно-белих као увертира за Куп.

У 32. колу Суперлиге Србије, београдски Партизан успео је, да након преокрета, савлада екипу Мачве на гостовању у Шапцу, резултатом 1:2 (1:1)

МЕРИДИАН НАЈВЕЋЕ КВОТЕ: Тотенхем 2.35, Бајерн 2.05, Интер 2.45, Марсеј 2.05

ПАРТИЗАН ПРУЖИО ПОДРШКУ МЛАДОМ ФУДБАЛЕРУ: Ђуровић се ПРОБУДИО из коме након 96 САТИ (ФОТО)

ЈАВЉАЈУ СА АПЕНИНА: Бивши председник Партизана КУПУЈЕ добро познати ИТАЛИЈАНСКИ КЛУБ!

Домаћини су сјајно отворили меч. Већ у 2. минуту меча Бранислав Кнежевић је након сјајног центаршута матирао Владимира Стојковића и шокирао госте.

Уследила је снажна ованзива црно-белих. Продирали су гости лако до шеснаестерца Мачве али никако нису успели да савладају препреку која се звала Милош Гордић – голман Црвене звезде који је на позајмици у Шапцу.

Ређали су се покушаји Асана, затим Natha и младог Штулића али је Гордић невероватно бранио И чувао мрежу свог тима све до 42. Минута када је одбрана домаћина потпуно заборавила на Такуму Асана који је забио лопту у мрежу за 1:1, што је био И резултат првог полувремена.

Изабраници Александра Станојевића су у офанзивном стилу наставили меч и у другом полувремену. Преломни тренутак десио се у 56. минуту када је до гола дошао Лазар Марковић и тако потпуно преокренуо резултат.

До краја меча црно-бели нису попуштали притисак, стезали су обруч око казненог простора гостију али није дошло до завршног паса.

Са друге стране, екипа Мачве се више сконцентрисала на одбрану у овом делу игре, чекали су да искористе грешку противника до које није дошло те је сада већ и сигурно да ће се екипа из Шапце у наредној сезони обрести у нижем рангу такмичења.

Ово је уједно и био 12. међусобни дуел ова два тима. Црно-бели су у претходних 11 остварили девет победа, уз по један реми и један тријумф Мачве, у Београду и то далеке 1951. године (3:0).

Пред тимом из Хумске је велики испит, очекује их меч полуфинала купа против новосадске Војводине који је на програму у среду.

Ток меча можете испратити испод овог текста.

МАЧВА  -  ПАРТИЗАН 1:2

90 3
КРАЈ МЕЧА! Партизан је победиои Мачву након преокрета!
90. Минут
Играће се још ТРИ МИНУТА!
78. Минут
Још две измене у екипи Мачве! Обровац је у игри уместо Сладојевића, док је Панић заменио Ђоковића
72. Минут
На терен ће Милош Јојић уместо Лазара Павловића
70- Минут
ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН!!! Сума је сјајно искористио грешку у одбрани Сладојевића остао је сам са голманом домаћина, шутирао из прве али је лопта завршила поред гола!
68. Минут
Две измене у екипи домаћина! У игру улазе Трипковић и Јовановић уместо Мијаиловића и Пејовића
62. Минут
Холендер је упутио снажан ударац са 10-ак метара кроз згуснуту одбрану Мачве али је голман домаћина успео да ухвати ту лопту.
62. Минут
Још две измене у Партизану! Излазе Natho и Лазар Марковић, улазе Јовић и Сума
59. Минут
Снажно су се сударили Миљковић и голман домаћина Гордић након центаршута који је ишао у шеснаестерац Мачве! Медицински тим на терену!
56. Минут
ГОООЛ!!! Лазар Марковић доводи Партизан у вођство!

48. Минут
Стевановић је извео слободан ударац! Шутирао је ка голу али је Гордић још једном сјајно одбранио!
46. Минут
Измена у тиму Партизана! На терену су Холденер и Филип Стевановић уместо Штулића и Асана.
46. Минут
Утакмица у Шапцу се наставља!
45.Минут
ПОЛУВРЕМЕ!!! Након првих 45. минута резутат је 1:1
45. Минут
ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Сјајан центаршут Марковића, Natho је главом са земље покупо лопту али поново је сјајни Гордић сачувао мрежу домаћих.
43. Минут
ГОООЛ!!!! Партизан је стигао до изједначења! Асано је стрелац. Његов 18. гол ове сезоне за црно-беле.

39. Минут
Партизан притиска Мачву, највише по боковима али за сада безидејно делују напади гостију.
31. Минут
Штулић је покушао ударцем са десетак метара али је фантастични Гордић и то одбранио.
28. Минут
Још једном се СПАСАО ПАРТИЗАН! Кнежевић је после контре добио лопту и шутирао у рашље, али је то сјајно одбранио Стојковић. Кнежевић је поново шутирао али Здјелар избија ударац Кнежевића са гол линије.
25. Минут
Поново је шутирао Natho али је Гордић поново одбранио! Осма фантастична одбрана голмана Мачве!
24. Минут
Гордић поново брани! Овога пута је покушао Natho.
22. Минут
ВЕЛИКА ШАНСА ЗА МАЧВУ!! Ћирковић је са 20 метара покушао да лобује Стојковића али је лопта отишла преко гола.
20. Минут
Мирнији период игре! Партизан припрема снагу за нови напад. Желе црно-бели брзо до изједначења-
16. Минут
Први жути картон на мечу добија Сладојевић због старта над Асаном.
13. Минут
ПОНОВО ГОРДИЋ! Још једна сјајна одбрана! Проба Партизан са свих позиција али је голман Мачве нерешива препрека за сада.
12. Минут
Гордић поново спашава Мачву! Голман домаћих је сјајно "скинуо" добар ударац Асана са десетак метара!
10. Минут
Црно-бели бомбардују гол домаћина али безуспешно, за сада! Прво је Natho изблокиран, па онда ударац Штулића са пет метара брани голман Мачве. .
09: Минут
ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! После корнера лопта на петерац - Урошевић гађа јако по средини гола, али брани голман домаћина!
06. Минут
Црно-бели су одмах кренули у офанзиву, желе одмах да узврате! Све лакше долазе до гола противника али још увек недостаје финални пас.
03.Минут
ГОООЛ!!! Мачва води 1:0!!! Кнежевић је након sjajnnog центаршута са леве стране матирао Стојковића са неких пет метара.