СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Напредак скинуо ПРОКЛЕТСТВО, Металац ТОНЕ све дубље!

02.11.2021. 18:24
FK Napredak
ФК Напредак / Извор: Фото: Youtube printscreen/TV Арена спорт

Последњи меч 15. кола.

У последњем мечу 15. кола Суперлиге Србије, Металац је у Горњем Милановцу поражен од Напретка резултатом 2:3 (1:3).

СУПЕРЛИГА: Фото-финиш Суботичана у Лазаревцу

ГЛАВОБОЉЕ ПОСТАЈУ ТЕШКЕ МУЧНИНЕ: Здјеларов изостанак известан, али КАКО БЕЗ ЊИХ? Нове лоше вести из Партизана

СВИМА СЕ ВРТИ У ГЛАВИ ОД ЈОВИЋЕВОГ ТРАНСФЕРА: Екрем потврдио - иде на ПОЗАЈМИЦУ, а онда КОМПЛЕТАН ПОСАО са Енглезима

Био је то пети узастопни пораз Милановчана, док су Крушевљани прекинули црну серију и после месец ипо дана коначно уписали победу.

Уједно, изабраници Милана Ђуричића су на најбољи начин искористили реми Вождовца и ТСЦ-а, прескочивши оба ривала на суперлигашкој табели. Тренутно деле четврту позицију са Војводином и не скривају амбиције да се на крају сезоне домогну изласка на европску сцену.

Гости су прва два гола постигли после прекида, пошто одбрана Металца није имала решење за штоперски тандем Чарапана Марка Томића и Дејана Керкеза, који су ударцима главама донели високих 2:0 гостима пред крај првог дела.

Успели су домаћи да смање преко Крајишника у финишу првог полувремена, да би у 3. минуту судијске надокнаде Ђорђе Јовановић вратио "плус два" на страну Напретка.

Већ на самом почетку другог полувремена, Стојић је погодио за 2:3, вративши наду Милановчанима да могу да избегну пети узастопни неуспех, међутим, нису успели у томе.

Остао је резултат из 49. минута, после којег Ђуричићева чета има много више разлога за задовољство. Истина, могли су гости и до убедљивијег тријумфа, али само захваљујући одбранама голмана Матеје Масларевића, Металац је избегао дебакл.