СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Лучанци ИЗНЕНАДИЛИ на "Карађорђу"! Оташевић ШОКИРАО Тополчане!

29.11.2019. 18:15
FK Mladost
ФК Младост / Извор: МН Press

На програму 18. коло.

Фудбалери Младости савладали су Пролетер на "Карађорђу" резултатом 1:0, у првом мечу 18. кола Суперлиге Србије, а једини погодак дао је Предраг Павловић у 72. минуту из пенала.

СТРАНЦИ ПРВИ ОДЛАЗЕ: Звезду чека буран прелазни рок

ПОСЛЕ ДОМИНАЦИЈЕ НА МАРАКАНИ: УЕФА одала ПРИЗНАЊЕ Левандовском (ФОТО)

ОВО ЈЕ МНОГИМА ПРОМАКЛО: Ево из колико ШУТЕВА за 180 минута је Алкмар ИЗБАЦИО Партизан

Био је то четврти тријумф за тим из Лучана, који је овим успехом остварио више победа на страни него код куће. Наиме, Младост је само три пута славила код куће, што је главни разлог њиховог пласмана у доњем делу суперлигашке табеле.

Што се тиче самог меча, Новосађани су били бољи, држали лопту у поседу и упутили дупло више удараца на гол противника, али су кажњени за промашаје. Младост је уједно наставила традицију непобедивости против Сланобараца, обзиром да Пролетер још од 2014. године није код куће савладао новосадске црвено-беле.

У другој утакмици Спартак је остао непоражен у Бачкој Тополи. Двоструки стрелац за Суботичане био је Владимир Оташевић, који је у трећем минуту судијске надокнаде шокирао најпријатније изненађење досадашњег тока Суперлиге.

Вођство ТСЦ-у донео је Милићевић у 12. минуту, да би у 31. Спартаков јунак изједначио на асистенцију Денковића. До нове предности, домаћин је дошао голом Тумбасевића у 72. минуту, али је присталице тима из Бачке Тополе растужио Оташевић непосредно пре последњег звиждика судије Ненада Минаковића.