ПРЕСКОЧИЛИ КРОВ КАО ПЛИТАК ПОТОК: Партизан без већих мука савладао Вождовац (ВИДЕО)

28.11.2021. 16:00 18:21
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: МН Press

Опоравио се црно-бели тим од Естоније.

ФК Партизан је славио 3:0 у 18. колу Суперлиге Србије против Вождовца на гостујућем терену. Стрелци су били Мениг, Рикардо и Пантић.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Челси 1,70, Наполи 1,95, Лион, 1,80, Јанг Бојс 1,95!

АЈАКС НА ТАДИЋЕВ ПОГОН: Копљаници СЛАВЕ капитена Орлова (ВИДЕО)

ТСЦ РЕШИО ГЛАВНИ ПРОБЛЕМ: Крстајића МЕЊА бивши тренер Партизана!

Партизан није одиграо идеално прво полувреме, али је стекао предност у том делу меча. Најбољу прилику за домаће пропустио је Милојевић када је погодио стативу, а казна је стигла у 40. минуту.

Одлично се Квинси Мениг снашао на десној страни, јако шутирао у супротан угао и донео предност свом тиму. Са резултатом 1:0 се отишло на паузу.

У наставку је одмах Партизан стигао до 3:0. Прво је Рикардо погодио у 50. минуту, без проблема је савладао голмана у ситуацији један на један. Већ пет минута касније стрелац је постао и Данило Пантић, он је искористио гужву после Рикардове шансе и сместио лопту испод голманове руке.

До краја се није мењао резултат и Партизан је стигао до 50. бода у Суперлиги Србији. Тренутно имају шест више од Црвене звезде, која има меч мање.

ТОК МЕЧА:

Сусрет је завршен.

82'
Смиљанић улази уместо Здјелара, а Миљковић уместо Слободана Урошевића.
78'
Била је ово добра прилика за Лутовца, али његов ударац је прошао тик поред десне стативе.
74'
Вујновић се нашао у лепој ситуацији након лоше офсајд замке Партизанове одбране, али лоше је примио лопту.
69'
Јовић и Шћекић улазе уместо Павловића и Пантића.

Danilo Pantić
Данило Пантић / Извор: МН Press

66'
Пантић је имао прилику, али му је лопта прешла преко ноге.
61'
Излази Мениг, улази Лутовац у екипи Партизана.
55'
ГОЛ! Погађа и Пантић! Колико се Партизан мучио у првом полувремену, толико све лако изгледа у наставку. Одлична лопта Јојића за Рикарда, он није успео да се избори, али натрчао је Пантић и погодио мрежу за 3:0.

50'
ГОЛ! Ово су ситуације које Рикардо Гомеш обожава. Изашао је један на један са голманом и снажно шутирао у даљи угао. Није било офсајда, Партизан води 2:0.

Почело је друго полувреме.

Завршено је прво полувреме. Партизан води 1:0 поготком Квинсија Менига.

40'
ГОООООЛ! И то голчина Квинсија Менига! Са десне стране је шутирао, пре тога се дивно окренуо и погодио сам ћошак гола.

38'
Шутирао је Марко Живковић искоса, али директно у Прековића.
37'
Милојевић опет покушава, овог пута левицом је распалио, али поред гола. Слаб период Партизана.
36'
Каква шанса за Вождовац и статива! Погрешио је Јојић на средини, предао лопту противнику, Станисављевић центрирао Милојевићу, али овај погађа стативу главом из врло добре прилике.
34'
Пробао је Јојић са дистанце, али је блокиран и лопта је отишла у корнер.
31'
Жути картон је добио Милош Јојић.
30'
Рикардо се нашао у новој прилици после лепог продора Лазара Павловића. Мениг је прихватио лопту, додао до Гомеша, међутим изблокиран је.

Voždovac - Partizan
Вождовац - Партизан / Извор: МН Press

25'
Рикардо је био у шанси, али додао је Менигу. Овај се спетљао, па левицом покушао, али недовољно добро. Погодио је спољни део мреже.
20'
Голмани без икаквог посла у досадашњем делу меча.
13'
Пантић је оштро центрирао, али нико није налетео на њу.
11'
Једна полуприлика за Вождовац, али је добро након центаршута реаговао Немања Милетић и избио лопту.
5'
Без већих прилика у прим минутима меча.

Меч је почео!

После бламаже на европској сцени против Флоре у Талину и пораза од Естонаца, црно-бели ће покушати да на крову Тржног центра у дуелу са Змајевима наставе са добрим резултатима на домаћој сцени и задрже лидерску позицију.

Партизан тренутно има шест бодова више од највећег конкурента Црвене звезде, али и утакмицу више од вечитог ривала са Маракане.

Правду ће делити Александар Живковић из Ниша, помагаће му Милан Минић и Чедомир Андрејић.

Сва дешавања из минута у минут можете да пратите на нашем порталу.

Све најновије вести о ФК Партизан прочитајте на ОВОМ линку.