СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Партизан победио Рад за излаз из кризе (ВИДЕО+ФОТО)

07.03.2018. 17:20

Меч 26. кола.

Партизан је победио Рад (3:1) у мечу 26. кола Суперлиге Србије и тако коначно прекинуо серију очајних резултата. Црно-бели су пред празним трибинама стадиона у Хумској одиграли знатно квалитетније него у претходних неколико утакмица, али је јасно да изабраници Мирослава Ђукића и могу и морају боље у наставку сезоне. Шампионима Србије ово је прва победа код куће још од октобра, па је јасно зашто црно-бели имају огроман минус у трци за титулу.

МИТАР СЕ ТАМАН РАСПУЦАО: Ривали ТРАЖЕ да се Србин ИЗБАЦИ из лиге! Није он за ОВО (ВИДЕО)

Сума наљутио навијаче Партизана уочи меча са Радом

Црно-бели су заиграли у другачијем саставу од претходних неколико утакмица, али су од старта покушали да наметну своју игру. Лопта је углавном била у поседу играча Партизана, али су домаћи до вођства стигли из прекида, а не из акције. Стрелац прелепог гола из слободног ударца био је Зоран Тошић.

БИВШИ ФУДБАЛЕР ПАРТИЗАНА У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА: Растурио веридбу познатог модног креатора (ФОТО)

ЈОКАН РЕШИО ДА СВЕ КАЖЕ: Морао сам да напустим Партизан, а ово себи никад нећу ОПРОСТИТИ (ФОТО)

Партизан је имао одличну шансу да дуплира предност у 25. минуту, али је леви бек Милетић погодио пречку. На одмор се ипак отишло резултатом 1:1. Лутовац је утрчао у казнени простор, а са леђа га је оборио Бојан Остојић. Судија Игор Стојиљковић је оправдано показао на белу тачку. Владимир Волков је био сигуран са беле тачке, али није славио гол, из поштовања према некадашњем клубу.

СКАНДАЛ: Навијачи Партизановог братског клуба УПАЛИ на телевизију! Друштвене мреже БРУЈЕ! (ВИДЕО)

МУРИЊО БИ ЖЕЛЕО ДА ГА ЗАДРЖИ: ПСЖ доводи појачање из Јунајтеда (ФОТО)

Партизан је у 54. минуту имао одличну шансу да поведе, Ожеговић је преводио контранапад два на један, али није асистирао Тавамби, него је шутирао, а његов ударац је изблокиран. Имао је Партизан у наредних десетак минута још две солидне акције, и добре шансе, прво преко Тошића, а онда и преко његове замене Ђерлека, а повео је голом Саше Здјелара у 69. минуту, после корнера који је извео Марко Јанковић. Везиста је другим голом у црно-белом дресу отворио пут Партизану ка победи и прекиду серије очајних резултата.

ЦЕО СВЕТ МУ СЕ КЛАЊА: Потез звезде енглеског ВЕЛИКАНА натераће свакоме СУЗЕ на очи! (ФОТО)

НАШЛА НОВУ ЉУБАВ: Лепа Маша ухваћена са новим дечком, МИЛИОНЕР јој заробио срце (ФОТО)

Мало је недостајало да Рад у 82. минуту изједначи, али је голман Стојковић одлично реаговао и одбранио ударац Ајковића. Све дилеме око победника решио је Тавамба у 88. минуту, Камерунац је био прецизан после одличне асистенције Саше Илића.

ПАРТИЗАН - РАД 3:1

СТРЕЛЦИ: Тошић у 17, Здјелар у 69. и Тавамба у 88. за Партизан, а Волков у 40. из пенала за Рад. СТАДИОН: Партизана. СУДИЈА: Игор Стојиљковић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Цуцин, Н. Р. Милетић, Остојић (од 46. Митровић), Н. Г. Милетић, Здјелар, Тошић (од 65. Ђерлек), Илић, Јанковић, Ожеговић (од 78. Јевтовић), Тавамба.

РАД: Стевановић, Вицо, Перендија, Зе Маркос, Волков, Денић, Петровић (од 86. Баиновић), Лутовац, Маринковић (од 78. Каришић), Бирманчевић, Веселиновић.

Најстарији клуб у Шпанији се продаје за евро!