СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ТСЦ не стаје, Вождовац славио на Душановцу!

05.06.2020. 20:42 21:50
sfa
сфа / Извор: МН Press

Одигране две утакмице 28. кола.

Фудбалери ТСЦ-а уписали су данас шесту узастопну победу у Суперлиги Србије, укупно шеснаесту од почетка сезоне. Тим из Бачке Тополе је на крилима Владимира Силађија и Ненада Лукића славио данас, у првом мечу 28. кола. "Плави" су као гости савладали Пролетер из Новог Сада резултатом 1:3 (0:1).

НА МАРАКАНИ СЕ НЕ ШАЛЕ: Звезда нациљала ОГРОМНО појачање! Делије ће бити ОДУШЕВЉЕНЕ!

ЖЕНА МУ ЈЕ ДОШЛА ГЛАВЕ: Катаи се РАЗИШАО са Галаксијем! Да ли је ово ПРИЛИКА за Звезду?! (ФОТО)

ВАЗУРА: Драго ми је да Србију чека још један велики фудбалски празник!

ТСЦ је повео већ у шестом минуту из једанаестерца који је у гол претворио Ненад Лукић и тај гол је обележио прво полувреме.

У 54. минуту домаћи стижу до изједначења, стрелац је био Владимир Јовановић. Играо се 66. минут када је најбољи стрелац првенства Владимир Силађи донео вођство екипи из Бачке Тополе. Сјајном нападачу ово је био 16. погодак у шампионату. Коначан резултат поставио је Ђуро Зец у 84. минуту.

Овом победом напријатније изненађене сезоне, екипа ТСЦ-а налази се на трећем месту са 56 бодова. Пролетер је тренутно 11 са 29 освојених бодова.

У другој утакмици данашњег програма Вождовац је на свом терену савладао Напредак из Крушевца. У прилично незанимљивом мечу домаћи су однели сва три бода голом у 75. минуту, стрелац је био Алекса Јанковић на асистенцију Јована Нишића.

Београдски "змајеви" су овим тријумфом стигли до 41 бода и тренутно се налазе на 7 месту.  Популарни "чарапани" су тренутно на 12 месту са 27 освојених бодова.