СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Велики преокрет Звезде у Горњем Милановцу (ВИДЕО+ФОТО)

26.11.2016. 16:54
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Изузетно важна победа актуелног шампиона.

Црвена звезда успела је да савлада у Горњем Милановцу Металац са 2:1, али тек после преокрета у самој завршници утакмице. Оба тима су одиграла отворено утакмицу са добрим приликама за гол, а Панић је умало донео Металцу победу. Међутим, Орландић и Аџић успели су да донесу сва три бода црвено-белоима.

Домаћин није устукнуо пред браниоцем титуле, заигравши храбро од старта, али је већ у првом минуту запретила Звезда преко Душана Анђелковића, али је њего шут одбранио Белић. Гости из Београда су од старта имали иницијативу, а већ у осмом минуту је Плавшић одложио лопту Доналду који је покушао са 20 метара снажним ударцем, али је лопта отишла преко гола. Прву добру прилику Металац је имао у 12. минуту када је шутирао Стојановић у доњи десни угао ,али је Манојловић успешно интервенисао.

Победа! Браво, момци!!! #fkcz

А пхото постед by RedStarFamily (@redstarfamily) он

У 20. минуту догодио се пех за Звезду када је због повреде морао да изађе Михаило Ристић, а заменио га је Урош Рачић. Само два минута касније поново је Металац имао добру прилику преко Каиседа, али се још једном истакао Манојловић добром одбраном. Предраг Сикимић је после карамбола испред шенсаестерца Металца пропустио добру прилику да доведе Звезду у вођство, али је неометан шутирао поред гола. Уследио је нешто мирнији период игре без правих прилика, да би у завршници првог полувремена, у 42. минуту, Манојловић још једном одлично интервенисао па се на велики одмор отишло нерешеним резултатом. Уводни минути другог полувремена протекли су у мирној игри, да би Звезда у 61. минуту имала добру шансу. Сикимић је спустио лопту главом ка Полетановићу који је шутирао из прве, али је Белић сјајно одбранио. Нову прилику за Звезду пропустио је Срнић у 65. минуту када је замало шутирао поред стативе. КИао што обично бива у фудбалу кад се не искористе шансе, уследила је казна. Металац је у 68. минуту повео после гушве у казненом просотру црвено-белих, а стрелац је био Панић.

Наставила је Звезда са нападима, а Анђелковић је у 70. минуту асистирао Орландићу који је ушао у игру уместо Сикимића, али је слабо захватио лопту па Белић није имао проблема да укроти лопту. Орландић је имао још једну прилику два минута касније када је упутио одличан шут, али је Белић парадом спречио изједначење. Металац је могао у 74. минуту можда и да увеча предност, али је Каиседо у контри био себичан. Још једна прилика за Металац пропала је 10 минута касније и то поново због себичности. Како је казна због пропуштених прилика стигла Звезду 20 минута раније, исто се догодило Металцу у 88. минуту када је изједначење донео Петар Орландић.

Свега минут касније уследио је шок за домаћина пошто је Лука Аџић, који је у игру ушао уместо Плавшића у 83. минуту, постигао погодак за потпуни преокрет Звезде у само два минута. У преосталим минутима шокирани домаћин није успео да узврати, док је Звезда мирно привела меч крају.

Металац – Црвена звезда 1:2 (0:0)

Стрелци: 1:0 – Панић у 68, 1:1 – Орландић у 88, 1:2 – Аџић у 89. минуту.

Горњи Милановац – Стадиона Металца. Гледалаца: 3.000. Судија: Н. Анђеловски.

МЕТАЛАЦ: Белић, Никодијевић, Оташевић, Бондаренко, Симовић, Панић, Мијић, Стојковић, Стојановић (од 69. Ровчанин), Младеновић, Киседо.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Ле Талек, Фибел, Анђелковић, Доналд, Полетановић, Срнић, Плавшић, Ристић (од 21. Рачић), Сикмић (од 67. Орландић).