СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Војводина до победе у финишу меча са играчем више, Рад одолео са ДЕВЕТОРИЦОМ

26.11.2016. 15:21
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Новосађани држе корак са Партизаном.

Војводина је минимално славила на гостовању против Бачке, Рад је са деветорицом освојио бод на гостовању Вождовцу, док је лучанска Младост наставила са серијом одличних резултата.

Новосадска "стара дама" је до победе у комшилуку, у Бачкој Паланци, стигла голом Ашћерића у 89. минуту. Prethdonos су домаћи у 84. минуту остали на терену са десеторицом.

Рад је освојио бод на гостовању Вождовцу иако је меч окончао са деветорицом. У 40. минуту је искључен Петар Јовановић, а у 77. Марко Љубинковић. Домаћин међутим ни са два играча више није стигао до гола и победе.

Фудбалери Младости наставили су са одличним партијама. Лучанци су убедљиво победили последњепласирану екипу чачанског Борца са 3:0. Већ у четвртом минуту домаћи тим је повео после неспретне реакције Маслаћа, који је лопту спровео иза леђа свог голмана. Бојовић је у 20. минуту дуплирао предност, да би исти играч у 63. поставио коначних 3:0.

Занимљиво је било на градском стадиону у Новом Пазару, на ком је домаћин прокоцкао предност од 1:0, коју је имао на полувремену, допустивши Јавору потпуни преокрет. Прва звезда Пазараца, Енвер Аливодић довео је домаће у вођство у 12. минуту. У уводним тренуцима другог полувремена овај заостатак анулирали су гости из Ивањице, а свој други гол у сезони постигао је Узбекистанац Хуснидин Гафуров. Преокрет је режирао Цветковић, који је у 74. минуту био прецизан са беле тачке, доневши нова три бода Јавору.