СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Вождовац градски дерби решио за САМО четири минута (ВИДЕО+ФОТО)

30.07.2016. 19:20 21:21
Jovan Stojanović
Јован Стојановић / Извор: МН Press

Кључно било искључење у 58. минуту.

Мали београдски дерби припао је Вождовцу. Гостујући "змајеви" су у утакмици 2. кола Суперлиге Србије победили Рад, а голове су у року, од само четири минута дали, Јован Стојановић у 64. и Стефан Дражић у 68. минуту. На овај начин. Вождовац је уписао прву победу у сезони, пошто му је у првом колу одузет бод због кршења правила јер је тај клуб користио играча млађег од 16 година. Раду је ово други пораз.

Кључан моменат био је у 58. минуту. Тада је Милан Ћулум искључен због другог жутог картона. Први је добио због повлачења, а други због ударања лектом противничког играча. Гости су то искористили и повели у 64. минуту, после шута из даљине Јовановића. Лопта је на путу до гола закачила Николу Мараша и преварила голмана домаћина Ненада Филиповића. Вождовац је предност увећао само четири минута касније. Дејан Георгијевић је шутирао са ивице петерца, Филиповић је одбранио, али се лопта одбила до Дражића, који је био бржи од двојице противничких играча и у паду постигао погодак.

У Ивањици, Јавор је повео голом Хуснидина Гафурова, али је само осам минута, касније у 76. минуту изједначио Милош Тинтор.

Младост је као гост победила Борац (1:0), а Спартак као домаћин нишки Раднички, са 3:1

КРАМПОНИМА У ГЛАВУ: Играч Металца ударио Кахримана, а звездаши и Гроф га ЖЕСТОКО ПЕЦКАЈУ! (ФОТО)