СУПЕРЛИГА: Сјајна увертира Звезде пред Хелсинки, пао је и један ЦРВЕНИ картон... (ВИДЕО + ФОТО)

20.07.2019. 21:58
Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: МН Press

Рутинска игра домаћих.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Јавор на суперлигашкој премијери, резултатом 2:0 (2:0). Звезда је питање победника решила већ у првом делу када су стрелци били Бранко Јовичић у 28. минуту, као и Бен из пенала у 44.

Пенал је скривио Ђерић, који је закаснио са стартом управо над Беном, услед чега је зарадио другу јавну опомену, па је Јавор цело друго полувреме играо са десеторицом.

ТРЕСЕ СЕ АМЕРИКА, ЂОРЂЕВИЋ СЕ СМЕШКА: После Гордона, ОТКАЗАЛА још једна НБА звезда! (ФОТО)

Хелсинки није победио, али Звездаши добро се пазите, нападач им се РАСПУЦАО

САДА ЈЕ ПОСТАЛО ЈАСНО: Из Звезде поручили колико је озбиљна могућност повратак Дегенека (ФОТО)

Звезда је, утисак је играла колико је потребно. После 2:0 на полувремену, други део се свео на рутинско одрађивање посла. И гости су имали неколико прилика, али је малобројне шутеве успевао да укроти поуздани Милан Борјан.

Наредни меч црвено-бели играју у среду од 20:45 часова када на Маракану долази фински првак Хелсинки у оквиру другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Ток суперлигашке премијере Црвене звезде можете погледати у наставку.

90 3.минут
Крај утакмице.
90.минут
Играће се још три минута судијске надокнаде.
89.минут
Последња измена у редовима Ивањичана. Бонџулић је одлучио да "пожутелог" Пишчевића замени Маричић.
85.минут
Рутинско одрађивање посла црвено-белих са играчем више. Углавном држе лопту, али не срљају превише и чекају крај сусрета.
83.минут
Жути картон за Бена.
80.минут
Јавор се све више отвара. Гости желе бар до почасног гола, али је Борјан лако укротио ударац Јевремовића.
77.минут
Друга измена у гостујућем саставу. Тренер Бонџулић је одлучио да Севић замени Петковића.Жути картон је зарадио и Пишчевић.
76.минут
Шут Боаћија и нова одбрана Јеврића.

71.минут
Тренер домаћих, Владан Милојевић одлучио је да изврши двоструку измену. Уместо Павкова, на терену је Боаћи, док Жардела мења Вељко Симић.
63.минут
Прва измена у саставу Црвене звезде: Изашао је из игре Иванић, а ушао Вулић.
62.минут
Први покушај Јавора у другом делу, себичан је био Мркаић који је непрецизно шутирао, иако су му се двојица саиграча добро убацивала.
60.минут
Немања Милуновић се пожалио на повреду, али ће наставити меч.
56.минут
Одлилна контра црвено-белих, Марин је упослио Бена, који је поново шутирао, али само корнер за домаће.
51.минут
Нови шут Бена, право у чувара мреже гостију, Јеврића.
47.минут
Краћи прекид због ватромета и бакљаде Делија на северној трибини.
46.минут
Црвено-бели су извели почетни ударац у другом делу. Гости су извршили прву измену, уместо Марковића ушао је Јовановић.

Крај првог полувремена.

45.минут
Бен је сигуран са беле тачке - 2:0 за домаће.
43. минут
Ђерић је скривио једанаестерац, после старта над Беном, а играч Јавора је добио и други жути картон.
42. минут
Павкове је оборен у казненом простору гостију, али се главни судија није огласио после контакта са Пишчевићем.
39. минут
Јевтовић је упослио Павкова који погађа спољни део мреже.
37. минут
Бен је примио лопту на ивици офсајда, али је шутирао ван оквира гоила.
33. минут
Нови покушај Јовичића, али овог пута поред гола.
31. минут
Жути картон за десног бека гостију Ђерића.
28. минут
Асистенција Марка Марина и бомба Јовичића који је пробушио голмана Јеврића. 1:0 за Црвену звезду, после првог шута у оквир гола.

25. минут
Црвена звезда има теренску иницијативу, али без завршног паса, док се Ивањичани успешно бране и прете из контри и полуконтри.
21. минут
Слободан ударац за Јавор, након продора Марковића, али није било опасности по гол домаћих.
17. минут
Центаршут Жандера, па покушај Павкова главом, ипак и даље без промене резултата.
13. минут
Нова интрвенција Борјана, лопта је после покушаја Петковића незгодно одскочила, али је голман црвено-белих успео да је избаци у корнер.
9. минут
Полушанса за Јавор, Ђерић је покушао, али право у Борјана.
7. минут
Нова шанса за Звезду, покушао је Марин спољним делом копачке, а каснио је и Павков. Остало је 0:0.