СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Плавшић НАЧЕО, а Петковић ДОКУСУРИО Пазарце (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

18.02.2017. 17:02
Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели славили на старту пролећне сезоне.

Црвена звезда је на отварању пролећне сезоне, пред 15.000 Делија, остварила прву победу у наставку такмичења. Изабраници Миодрага Грофа Божовића савладали су Нови Пазар (2:0), а победник ниједног тренутка није долазио у питање. Шампион је од старта преузео иницијативу и до водећег гола створио неколико изразитих прилика.

Ипак, тек у 41. минуту Срђан Плавшић начео је мрежу Новог Пазара. Вођству домаћина кумовала је грешка голмана Младена Живковића, који је имао лопту на руци, али је она прошла испод њега и одсела иза његових леђа. Већ у следећој акцији, после само 60 секунди, Боаћи је Из тешке ситуација успео да шутира, "јединица" гостију је одбио лопту, али никог од играча у црвено-белим дресовима није било да је ћушне у празну мрежу.

У наставку се борба водила на центру, без изразитих прилика на обе стране. Тек средином другог полувремена, после убачаја Анђелковића, у прилици је био Боаћи, међутим, за делић секунде закаснио је да одреагује на убачај бека црвено-белих.

Коначно у 81. минуту, Петковић је искористио непажњу у одбрани Новог Пазара и потписао Звездин тријумф. Све је кренуло од Ненада Милијаша, после његовог центаршута лопта је у шеснаестерцу дошла до Ле Талека, уследио је убачај Француза, а Марко Петковић је прецизним ударцем главом погодио мрежу Живковића.

СУПЕРЛИГА: Змајеви ШОКИРАЛИ Багдалу, Чачани УХВАТИЛИ последњи воз (ФОТО)

Црвена звезда - Нови Пазар 2:0

Стрелци: Плавшић у 41. и Петковић у 81. минуту.

Судија: Милорад Мажић (Врбас).

Стадион: Рајко Митић.

Гледалаца: 15.000.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Манојловић – Петковић, Фримпонг, Луковић, Анђелковић – Ле Талек, Доналд, Плавшић, Канга (од 75. Милијаш), Руиз (од 79. Аџић) – Боаћи.

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Живковић – Василић, Кнежевић, Игњатовић, Марић – М. Плавшић, Синђић, Вусљанин, Тасић – Крстић, Марковић.

А ТУ ЈЕ И СПЕЦИЈАЛНИ ГОСТ: ПОЗНАТИ холивудски глумац гледа Звезду на Маракани (ФОТО)