ЗВЕЗДИНА СЈАЈНА УВЕРТИРА ЗА БАТЕ: Боаћи и Пешић ЗГРОМИЛИ Рад (ВИДЕО)

18.11.2017. 16:10
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Звезда лако до нове победе.

Лако, брзо и убедљиво! Тако су црвено-бели дошли до победе против Рада (6:1) у 17. колу Суперлиге Србије.

Блистао је нападачки тандем Црвене звезде Ричмонд Боаћи - Александар Пешић. Камерунац је постигао четири гола на мечу, док је Пешић два пута био стрелац. Новим головима Боаћи је стигао до броја 18, док је Пешић засада бројао до 16.

Ово сигурно радује тренера Владана Милојевића пред дуел са БАТЕ-ом у Белорусији у Лиги Европе (23. новембар, 19).

Треба поменути да је црвено-белима на мечу против Рада био олакшан посао од 20. минута, када је играч гостију Ајковић после приговора добио црвени картон.

Црвено-бели су тада после гола Боаћија са пенала повели са 2:0 на мечу и само је било питање којим резултатом ће се меч завршити.

Меч из минута у минут можете пратити на порталу Србија Данас.

90.минут- Крај.

83.минут - ГОООООЛ! Боаћи нема намеру да стане. Камерунац је постигао нови гол на мечу, уједно четврти.

74. минут - Црвено-бели поново у акцији, Пешић је послао лопту ка Радоњићу, али голман Рада овог пута правовремено реагује.

70.минут - Због бакљаде Делија смањена је видљивост на мечу.

63.минут - ГОООООЛ! Хет-трик Ричмонда Боаћија! Камерунац се сјајно снашао и прецизним ударцем постигао је нови гол на мечу.

54.минут - ГОООООЛ! Звезда је поново повећала вођство! Стрелац четвртог гола заа црвено-беле је Пешић. Убојити голгетер је искористио сјајан центаршут Родића и грудима је убацио лопту у мрежу.

50.минут - Гобељић је убацуо лопту са стране, али је била превисока за Боаћија који је ипак био у офсајд позицији.

Почело друго полувреме.

45.минут- Крај првог полувремена.

41. минут - ГООООООЛ! Рад смањује вођство! После сјајне контре, Лутовац је рутински савладао Борјана.

36. минут - Добар пас Пешића за Боаћија у казненом простору Рада, али се Љубинковић овог пута добро поставио, нападач Звезде прави прекршај у нападу.

32. минут - Канга је убацио у петарац Рада лопту из корнера, која је на крају завршила код Родића, који шутира са дистанце, али нема промене резултата.

26. минут- ГООООООЛ! Боаћи је стрелац новог гола. Пешић је упослио нападач из Гане, а он је лако послао лопту у мрежу.

20.минут - Лутовац се нашао у доброј шанси, али је лоше шутирао.

20. минут - ГООООООЛ! Звезда води 2:0, Боаћи је стрелац са беле тачке. Лутовац је повукао Бабића после корнера, а судија Пипер је показао на белу тачку. Ајковић је због приговора добио црвени картон.

18.минут -  Боаћи је умало дуплирао вођство Звезде. Опалио је по лопти са око 20-ак метара, али је голман Дејановић врховима прстију избацио у корнер.

14.минут - Шутирао је Канга са око 35 метара, али врло лоше, па голман Рада Дејановић није имао много посла у овом случају. Лопта је завршила високо преко гола.

13. минут - Звезда после поготка наставила да напада гол противника. Канг је у поменутом минуту опробао ударац.

5.минут - ГООООООЛ! Звезда води голом Александар Пешића. После једне акције Звездин голгетер лако је постигао гол. То му је био 11. погодак у Суперлиги.

Почео је меч.

Црвена звезда - Рад: 6:1

Судија: Петар Пипер

Стадион. Рајко Митић

Гледалаца: 12.600

Стрелци: Пешић (5,54), Боаћи (20,26,63,84) - Лутовац (41)

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Ле Талек, Бабић, Гобељић, Доналд (од 72.минута Милијаш), Канга, Родић (од 59.минута Радоњић), Милић (од 65.минута Аџић), Пешић и Боаћи.

Рад: Дејановић, Љубинковић (од 76. минута Стојановић), Денић, Лутовац, Петровић, Танасијевић, Шипчић, Вицо, Милошев (од 76. минута Гузина), Зоњић, Ајковић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.