СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Шок на "Маракани", Звезди само бод против Младости! (ВИДЕО+ФОТО ГАЛЕРИЈА)

01.12.2016. 20:00
Petkovic
Петковиц / Извор: МН Press

Меч завршен ремијем.

Црвена звезда је у последњем мечу 18. кола Суперлиге Србије одиграла 2:2 код куће против лучанске Младости иако је више од 40 минута имала играча више. Меч ће остати упамћен по тешкој повреди Срђана Плавшића. Звезда је после ремија Војводине и Партизана пропустила шансу да стигне до осам бодова предности у односу на најближе пратиоце.

ГОЛЕАДА НА МАРАКАНИ: Младост са играчем мање стиже до изједначења (ВИДЕО)

Звезда је боље отворила меч и већ је у 7. минуту могла до вођства, али је ударац Орландића одлично зауставио Крзнарић. Казна је уследила веома брзо, у 11. минуту, стрелац за госте био је Саша Јовановић.

"ОРЛИЋИ" ЗНАЈУ КОМПЛЕТАН РАСПОРЕД: Селектор Сивић ИСКРЕНО о ШАНСАМА за пласман у ПОЛУФИНАЛЕ (ФОТО)

ЖРЕБ ЗА ЕП: "Орлићи" су добили ОВЕ ривале, ПОЛУФИНАЛЕ веома тешко достижно (ФОТО)

Изједначење Звезди донео је искусни бек Душан Анђелковић који се одлично снашао у 35. минуту.

ТЕЖАК УДАРАЦ ЗА РЕАЛ: Првак Европе МЕСЕЦИМА без КЉУЧНОГ играча (ФОТО)

У 50. минуту гости су остали са десеторицом, а Звезда без повређеног Плавшића. Радомир Милосављевић је дивљачки стартовао на Плавшића и према првим извештајима тешко га повредио. Милосављевић је добио други жути картон, мада је сам старт био за директан црвени.

Прекид због повреде Плавшића је трајао четири минута, а чим је игра настављена, Звезда је повела, стрелац је био Орландић.

Деловало је да ће Звезда са играчем више рутински привести меч крају, али д ане буде тако побринуо се Владимир Радивојевић који је у 67. минуту крунисао одличну контру гостију.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЛАДОСТ ЛУЧАНИ 2:2
Стрелци: Анђелковић 35, Орландић 54 - Јовановић 11, Радивојевић 69. Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 3.600. Судија: Немања Петковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Манојловић - Петковић, Фибел, Ле Талек, Анђелковић - Доналд, Рачић (од 76. Луковић) - Полетановић, Плавшић (од 53. Аџић), Срнић - Орландић (од 61. Сикимић).

МЛАДОСТ (4-3-3):  Крзнарић - Андрић, Милошевић, Шатара, Протић - Голубовић, Тумбасевић, Радивојевић (од 74. Саничанин) - Јовановић, Милосављевић, Бојовић.