СУПЕРЛИГА: Војводина победила Партизан са пенала у увертири за финале Купа (ВИДЕО)

19.06.2020. 18:26
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

У среду нови дуел ових тимова у борби за трофеј.

Фудбалери Војводине савладали су у 30. колу Суперлиге Србије екипу Партизана на стадиону ''Карађорђе'' са 1:0 (1:0) из дискутабилно досуђеног пенала који је реализовао Немања Човић у 14. минуту. Била је ово увертира за финални меч Купа Србије који се игра у среду 24. јуна у којем ће исти ривали одмерити снаге.

БРЖЕ НЕГО ШТО СЕ БИЛО КО НАДАО: Лука Јовић се појавио на тренингу Реала (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ВУЈАДИН! ШТА ЈЕ ТО С МИРКОМ? "Позитиван сам!" О сусретима после ДЕРБИЈА у просторијама тима

У Чукаричком тестирани на корона вирус

Тренер Партизана Саво Милошевић у Новом Саду је посало прилично шарен састав на терен што се до одређене мере одразило на игру црно-белих који нису имали правих шанси на овом мечу, већ се све углавном свело на покушаје из даљине, а најбољу прилику је пропустио Матић у 32. минуту када је после његовог ударца главом Симић уз доста мјуке спасио сигуран гол. Војводина је до гола стигла после непостојећег пенала који је свирао Милош Ђорђић оценивши да је Лазар Марковић направио фаул на Вукадиновићем, а сигуран извођач био је Немања Човић. Испоставило се да је то био и једини погодак у утакмици која није обиловала са много шанси, а уједно и једини ударац Војводине у оквир гола на мечу.

Фудбалери Војводине и Партизана од 19 часова на стадиону ''Карађорђе'' у Новом Сада одиграће меч последњег 30. кола Суперлиге Србије који ће уједно бити увертира за финале Купа Србије у којем ће исти ривали одмерити снаге у среду 24. јуна у Нишу на стадиону Радничког.

Тренер Војводине Ненад Лалтовић хније желео да калкулише и одмара играче због предстојећег финала Купа и са најјачим снагама ће се супротставити Партизану, а меч неће почети у стартној постави само голман Емил Роцков. Са друге стране, тренер црно-белих Саво Милошевић одлучио се да добро промеша карте и на терен у Новом Саду пошаље комбинаован састав.

90 3. минут
Крај меча у Новом Саду.
90 1. минут
Natho је покушао из слободног ударца, али је лопта отишла мало преко гола.
88. минут
Покушао је дебитант Слободан Стањловић, али је лопта завршила преко гола.
76. минут
Измена у Партизану, излази Марковић, а улази Никола Штулић.
69. минут
Ненад Лалатовић врши другу измену, умсто Мркаића улази Деветак.
64. минут
Друга измена у Партизану, Сејдуба Сума ушао је у игру уместо Филипа Стевановића.
58. минут
Уводних десетак минута другог полуврмеена пролази без већих узбуђења, нема добрих шанси.
46. минут
Почело је друго полувреме.По једна измена у Војводини и Партизану. Зукић је заменио стрелца гола Човића, док је у Партизану Natho ушао у игру уместо Здјелара.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог плувремена у Новом Саду.
42. минут
Лазар Марковић је шутирао мало искоса после дриблинга, али ударац није био довољно јак и Симић је лако то решио.
39. минут
Мркајић је пробао са више од 25 метара, али је лопта отишла поред гола.
34. минут
Покушао је Дринчић из слободног ударца, а лопта је отишла мало поред десне стативе дебитанта на голу Партизана Поповића.
32. минут
Матић је покушао главом под саму пречку, али је сјајно реаговао Симић и спасио сигуран гол.
30. минут
Покушао је Ивановић са двадесетак метара, али је Симић добро реаговао и избацио лопту у корнер после којег није било опасности по гол Војводине.
14. минут
1:0!!! Човић доводи Војводину у вођство из у најмању руку дискутабилног пенала који је после старта Лазара Марковића досудио главни арбитар Милош Ђорђић.
11. минут
Нема узбуђења на почетку меча, за сада без правих прилика.
1. минут
Почео је меч у Новом Саду.

И ПОЛУВРЕМЕ

ВОЈВОДИНА – ПАРТИЗАН 1:0 (1:0)

СТАДИОН: Карађорђе.

СУДИЈА: Милош Ђорђић.

Стрелац: Човић у 14. из пенала.

ВОЈВОДИНА: Симић, Саничанин, Човић (од 46. Зукић), Ђорђевић, Андрић, Дринчић, Мркаић (од 69. Деветак), Бојић (од 83. Гемовић), Бралић, Стојковић, Вукадиновић (од 90. Вукадиновић).

ПАРТИЗАН: Поповић, Вујачић, Л. Павловић (од 87. Станојловић), Витас, Здјелар (од 46. Natho), Ивановић, Брежанчић, Марковић (од 76. Штулић), Ф. Стевановић (од 64. Сума), Матић, Смиљанић.

Раднички – ТСЦ 3:1 (3:1)

(Чумић 14, Михајловић 18. и 43. - Томановић 26)

Субота

Јавор – Инђија (14:30)

Чукарички – Мачва (16:30)

Црвена звезда – Пролетер (19.15)

Погледајте како изгледа Аура Руиз, бивша девојка Хесеа Родригеза.

СВЕ СУ ВЕЋЕ ШАНСЕ ДА НАПУСТИ ХУМСКУ: Французи заинтересовани за Садика!

ТУГА ДО НЕБА: Бивши тренер Барсе болује од неизлечиве болести, остале му још 3-4 године живота