СУПЕРЛИГА: Не вреди ни Боаћијев ХЕТ-ТРИК, Звезда је скинута са ТРОНА (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

21.05.2017. 20:23
Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: МН Press

Окончана је и ова сезона Суперлиге Србије.

Фудбалери Црвене звезде победом су завршили сезону у Суперлиги Србије, али без титуле. Екипа Бошка Ђуровског је победила Раднички резултатом 4:0 (1:0), али то није било довољно за одбрану трона. Пошто је Партизан са 5:0 декласирао Младост у Хумској, разлика је остала три бода, па је трофеј "отпутовао" у Хумску. Сва три гола за црвено-беле дао је Ричмонд Боаћи, али као што је речено, то није било довољно за пехар намењен најбољој екипи у држави. У стрелце се уписао и Марко Петковић.

Међутим, такмичарска година за Звезду још није готова, пошто је у суботу очекује финале Купа Србије, управо против Партизана. Када је реч о Радничком, сезону је завршио на петом месту, иза Партизана, Звезде, Војводине и Младости. Звезда ће дакле играти у

Звезда игра меч ДЕЦЕНИЈЕ, стартери су и двојица КЛИНАЦА (САСТАВИ)

ОМЛАДИНСКА ЛИГА: Поново су играли Вечити ривали и ОПЕТ је било 3:0 (ФОТО)

Улаз је био бесплатан, а као и обично највише навијача је било на северној трибини. На самом почетку, било је дима, који се разилазио неколико минута.

Све до 18. минута, није било изгледних прилика, али се онда у стрелце уписао Ричмонд Боаћи. Нападач из Гане искористио је непажњу одбране гостију, који су чекали да помоћник Илије Брдара сигнализира офсајд. То се међутим није десило, па су београдски црвено-бели повели са 1:0. Боаћију је ово десети гол у сезони.

У наставку меча, пречка је два пута била савезник гостију. Прво је у 28. минуту, Боаћи погодио оквир гола, да би се исто догодило и после шута Михаила Ристића, три минута касније. У 33. минуту, Милан Раставац је морао да направи измену, пошто је уместо повређеног Немање Којића ушао Андреја Апостоловић.

На почетку другог полувремена, Ђуровски је направио измену, па је уместо Вучићевића шансу добио Немања Милић. Управо је овај резервиста уписао асистенцију, за други гол Боаћија. Међутим, овом поготку кумовала је и веома лоша реакција одбране гостију.

У наредним минутима, пробали су Мичел Доналд, Лука Аџић и Срђан Плавшић, али нису били прецизни. Они нису успели да савладају Бајића, али јесте поново Боаћи. Гањанин је погодио мрежу голмана гостију и у 60. минуту.

Недуго затим, шансу је уместо распуцаног Боаћија добио Ненад Милијаш. Могла је Звезда и до 4:0, али "покушај" Дамијена ле Талека није успео. Француз је центрирао, али срећом по госте, аутогола није било. Покушао је Ле Талек и главом после тога, али није било гола. Тачку на "И" ставио је Марко Петковић, после акције Милијаша и Душана Анђелковића.

ИТАЛИЈА: Јувентусу ДУПЛА КРУНА, ВЕЛИКАН поново у Европи, драма у трци за опстанак (ВИДЕО ФОТО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ НИШ 4:0

СТРЕЛЦИ: Боаћи у 18, 48 и 60. минуту, Петковић у 90. минуту

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Илија Брдар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Ле Талек, Луковић, Анђелковић, Плавишић, Доналд, Ристић, Аџић (од 58. Срнић), Вучићевић (од 46. Милић), Боаћи (од 66. Милијаш).

РАДНИЧКИ НИШ: Бајић, Петровић, Живковић, Љубисављевић, Станковић, Арсић, Живковић, Нома, Мркић, Станојевић (од 63. Попара), Којић (од 32. Апостоловић).

ПЛЕЈ-АУТ СУПЕРЛИГЕ: Зна се који је тим уз Нови Пазар испао из ЕЛИТЕ (ФОТО)