СУПЕРЛИГА: Звезда са пола гаса против Спартака, Јовељић двоструки стрелац (ВИДЕО)

05.05.2018. 21:59
Dejan Joveljić
Дејан Јовељић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили пред празним трибинама стадиона ''Рајко Митић''.

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су савладали суботички Спартак пред празним трибинама стадиона ''Рајко Митић'' због казне после Вечитог дербија. Млади нападач Дејан Јовељић у другом мечу за Звезду почео је као стартер и постигао два гола.

СКАНДАЛ: Фадиљ Вокри забранио Црвеној звезди долазак у Грачаницу (ФОТО)

ПАЛА ОДЛУКА! Ево са којим ТРЕНЕРОМ Звезда НАПАДА Лигу шампиона! (ФОТО)

Нису играчи стигли ни да се поштено загреју, а Звезда је већ водила 1:0 поготком Радоњића. Бен је одлично упослио Радоњића који је побегао чуварима и савладао Лучића у 6. минуту.

Пет минута касније поново је Радоњић покушао да постигне гол, али је Лучић успешно одбранио тај ударац. Чекало се десетак минута на следеће узбуђење да би у 22. минуту Бен одлично шутирао, али је Лучић одбио лопту у корнер. У 34. минуту судија Бојан Николић направи оје грешку и досудио непостојећи пенал за Звезду, а са беле тачке је био прецизан Дејан Јовељић за први гол у сениорској конкуренцији.

Ближио се крај првог полувремена када је Звезда повела са 3:0. Играчи Спартака направили су грешку и изгубили лопту на средини терена. До ње је дошао Радоњић који се реванширао Бену и одлично га упослио, а репрезентативац Коморских острва постигао седми гол у сезони.

Друго полувреме почело је великом шансом за Спартак коју је пропустио искусни Владимир Торбица пошто није успео да искористи кикс Звездине задње линије и голмана Борјана, али је погодио стативу у 49. минуту. Само минут касније Радоњић је имао добреи прилику, али је шутирао поред гола. Уследио је период мало мирније игре, да би у 63. минуту Илић проиграо Јовељића који је прошао по левој страни и савладао Лучића постигавши други гол на мечу.

Поново је уследио мирнији период игре, да би у 78. минуту Звезда пропсутила прилику за 5:0. Четири минута касније Ненад Милијаш је са 25 метара одлично шутирао, али је Лучић успео да одбрани тај ударац. Није то био крај покушајима Звезде пошто је са дистанце покушао и Срнић у 87. минуту, али је и његов ударац Лучић одбранио. Једну од последњих прилика имао је Пешић, али је из слободног ударца шутирао преко гола па је резултат остао непромењен, а у зауставном времену је Милијаш такође из слободног ударца шутирао право у голмана Лучића. У самој завршници меча искључен је са клупе Спартака резервни голман Бојан Јовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СПАРТАК 4:0 (3:0)

Стрелци: Радоњић у 6, Јовељић у 34. из једанаестарца и 63, Бен у 43. Стадион: Рајко Митић. Играно без присуства гледалаца. Судија: Бојан Николић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Фримпонг, Бабић, Родић, Рачић, Крстичић, Л. Илић, Бен, Радоњић, Јовељић.

СПАРТАК: Лучић, Шимура, Јочић, Керкез, Тробица, Главчић, Дунђерски, Вукчевић, Ђуричин, Дијенг, Ћаласан.