СУПЕРЛИГА: Звезда се вратила на ПРВО место, "ЧЕТВРТОМ БРЗИНОМ" (ВИДЕО)

25.09.2016. 21:03
Džon Ruiz
Џон Руиз / Извор: МН Press

Гости из Новог Сада пали у другом полувремену.

Дерби 10. кола Суперлиге Србије припао је фудбалерима Црвене звезде. На стадиону "Рајко Митић" екипа Миодрага Божовића победила је Војводину (4:1) и нанела први пораз Новосађанима у сезони. Такође, сада је Звезда опет на челу табеле на којем је уочи овог дуела била управо Војводина. Голове су дали Џон Руиз, Мичел Доналд, Срђан Плавшић и Славољуб Срнић, док је почасни погодак за госте постигао Филип Малбашић. Звезда сада има два бода више од Војводине која није била толико слабија, колико резултат показује.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Нишлије и даље ИСПРЕД Партизана!

После бољег почетка Војводине, Звезда је "пресекла" све голом Руиза. Играчи Војводине нису најбоље затворили Костариканца који је са 20-ак метера био прецизан, довољно за рано вођство. Неколико минута касније покушао је Трујић, али је био непрецизан. У 20. минуту покушао је и Вијеира. Португалац је био "један на један" са Кордићем, али шут је био превише лаган, што је Кордићу олакшало посао у брањењу.

СА 20-АК МЕТАРА: Звезда води и то ГОЛЧИНОМ (ВИДЕО)

У 36. минуту, гости су тражили пенал после дуела Малбашића и Петковића. Међутим, судија Сантрач је показао да се утакмица настави. Убрзо, на другој страни, покушао је Плавшић после продора са десне стране, али је покушај додавања осујећен. Да не буде "досадно" до краја полувремена, побринули су се сви актери. Прво судија Дејан Сантрач није сматрао да је дуел Филипа Малбашића и Марка Петковића за најстрожу казну. Било је протеста, али не и пенала.

Војводина изједначила против Звезде, али је голу претходила ВЕОМА СУМЊИВА ситуација (ВИДЕО)

Кокеза на "истоку"

Председник ФСС Славиша Кокеза меч је гледао са источне трибине, у друштву потпредседника ФСС Горана Буњевчевића и помоћника селектора Славољуба Муслина, Горана Ђоровића.

Убрзо, нова иницијатива гостију се исплатила, па је Малбашић савладао имењака Манојловића. У томе му је међутим свесрдно помогао Гелор Канга, великом грешком.

Ни један ни други тренер нису мењали на полувремену, а после почетне доминације домаћина, гости су узвратили, па је у једном тренутку Дејан Мелег покушао да лобује Манојловића. У 57. минуту, Канга је поново био на удару навијача. Међутим, за навијаче Звезде све је било много лепше после брзих голова.

Прво Мичела Доналда, у 58л минуту.

А онда и Срђана Плавшића, у 63.

Треба споменути и још неколико детаља са меча. У једној прилици, у Војводини су поново тражили пенак због играња руком Ристића. Ипак, Сантрач је опет остао "нем".

Било је и промашаја, и то Уга Вијеире.

Као и младог Зличића.

И то није било све када је реч о головима, пошто је Славољуб уз доста среће савладао Кордића.

То је уједно био и коначан резултат, иако је Срнић имао још једну прилику.

Црвена звезда - Војводина 4:1

СТРЕЛЦИ: Руиз у 11, Доналд у 58, Плавшић у 63, Срнић у 89. минуту - Малбашић у 43. минуту

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Дејан Сантрач

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Ле Талек, Луковић, Ристић, Полетановић, Доналд, Плавшић, Канга (од 90. Орландић), Руиз (од 77. Срнић), Вијеира (од 86. Сикимић).

ВОЈВОДИНА: Кордић, Лакићевић, В. Ковачевић, Планић, Антић, Максимовић, Јованчић (од 72. Зличић), Палочевић, Мелег, Малбашић, Трујић (од 81. Трифуновић).

СПРЕМНИ ЗА НОВУ СЕЗОНУ: Звезда успешна у генералној проби (ФОТО)