СУПЕРЛИГА: Звездин ЏИН срушио Тржни центар (ВИДЕО + ФОТО ГАЛЕРИЈА)

04.12.2016. 14:50
Dušan Anđelković
Душан Анђелковић / Извор: МН Press

Црвено-бели савладали Вождовац.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у оквиру 19. кола Суперлиге Вождовац са 1:0 и предност испред Партизана и Војводине повећали на девет бодова, пре неко што њихови највећи ривали одиграју своје сусрете. Силно ослабљени црвено-бели до тријумфа на Душановцу стигли  фантастичним голом Душана Анђелковића из слободног ударца који је у 55. минуту погодио саме рашље домаћег тима.

Већ од самог старта видело се да Змајеви неће респектовати шампиона и да ће им одбрана гола неће бити једина преокупација. Таква тактика могла је да им се исплати већ у шестом минуту кад је Стефан Дражић изашао сам испред Мањловића, али је веома лоше шутирао. Ако су тада били непрецизни, осам минута касније фудбалери Вождовца су били јако незадовољни. Асани је центрирао, лопта је у шеснеастерцу погодила у руку Анђелковића, али се пиштаљка судије Илића није чула.

Далеко од тога да је Звезда била у подређеном положају, имали су црно-бели већи посед, били активнији, али без озбиљнијих прилика. Црвено-бели су углавном покушавали ударцима да дистанце, али је по правилу неко од дефанзиваца Вождовца успевао да блокира њихове покушаје и да олакша посао голману Поповићу.

Navijači FK Crvena zvezda
Навијачи ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

У сличном ритму настављено је друго полувреме, а онда је дошао 55. минуту. Полетановић је био у продору, покушао да дрибла, а онда је оборен на неких 20 метара. Слободан ударац извео је Душан Анђелковић. Севнула је левица популарног Џина, а лопта се закуцала у рашље голмана Змајева.

Домаћи тим је после примљеног гола био у благом шоку, што је врло лако могао да искористи Предраг Сикимић који  из повољне прилика у 63. и 69. минуту није био довољно прецизан. Највећу прилику за изједначење Вождовац је имао у 84. минута Срећковић, али је његов разоран ударац укротио Филип Манојловић.

ВОЖДОВАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1 (0:0)

СТРЕЛАЦ: Анђелковић 55

СТАДИОН: ТЦ "Стадион"

СУДИЈА: Милан Илић

ГЛЕДЛАЦА: 1.500

ВОЖДОВАЦ: Поповић, Путинчанин, Филиповић, Михајлов, Јовановић, Зец (од 62. Ћирковић), Лукић, Павловић, Асани (од 75. Срећковић), Стојановић, Дражић

ЦРВЕНА ЗВЗЕДА: Манојловић, Петковић, Ле Талек, Фибел, Анђелковић, Полетановић, Доналд, Руиз, Ристић (од 46. Срнић), Орландић (од. 88 Рачић), Сикимић.