МАРКОВИЋ НАЧЕО, БАЖДАР ДОТУКАО ДОМАЋИНА: Партизан носе три бода из Сурдулице!

24.02.2024. 14:32
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Остали на врху табеле...

Екипа Партизана савладала је у Сурдулици тим Радника, резултатом 1:2 у оквиру меча 22. кола Суперлиге Србије.

СКАНДАЛ: Фудбалер сломио лобању возачу аутобуса, мораће годину дана у затвор Luka Modrić

СКАНДАЛ: Фудбалер сломио лобању возачу аутобуса, мораће годину дана у затвор

ПРЕСУДА ЈЕ ДОНЕТА: Драконске казне за намештен меч у СрбијиFudbalska lopta

ПРЕСУДА ЈЕ ДОНЕТА: Драконске казне за намештен меч у Србији

ТРАГИЧНА ВЕСТ: ХРВАТСКИ фудбалер УБИЈЕН У СПЛИТУ: Након свађе га пратили, а онда му зарили НОЖ у грудиHrvatska policija

Црно-бели су били бољи ривал у уводних 30 минута, док је Радник био опаснији по гол Партизана у завршници полувремена.

Самед Баждар је поново добио прилику од старта и могао је до гола већ у шестом минуту. Комбиновао је млади нападач са Nathom, да би остао сам на седам метара гола, шутирао је, али преслабо и Ранђеловић је спречио госте да поведу.

Нову прилику Партизан је имао у 13. минуту. Поново се истакао голман домаћих зауставивши ударац Natha. Радник је покушавао углавном из контре или прекида, а покушаје из слободног ударца имали су Јовић и Томашевић. Међутим, били су јако непрецизни.

Нешто опаснији по гол Јовановића био је Гашић у 39. минуту сусрета, а најбољу прилику имао је Шовшић који се одлично снашао у шеснаестерцу, шутирао из изгледне позиције, али је голман Партизана поново био на висини задатка.

Почетак другог полувремена заличио је на старт утакмице јер је Самед Баждар ушао у још једну погодну прилику, али лоше је захватио лопту у ситуацији када је заиста морао боље. Трећа неискоришћена шанса, за меч попут овог јесте превише.

Играо се 59. минут када смо видели прву спорну ситуацију на утакмици. Филип Јовић је успео да из пријема избаци Светозара Марковића, капитен Партизана у жељи да га сустигне ставља шаку на његове груди, благо га повлачи за дрес, али је попустио на време и није ту било интензитета довољног за пенал. Но, арбитар Милановић је показао на белу тачку, дао Марковићу ђути картон, да би убрзо поништио своју одлуку после гледања ВАР снимка и асистенције Срђана Јовановића из Старе Пазове.

Судбина је тако хтела да иста два актера утичу на неки гол на овој утакмици, али на жалост Радника, а на срећу Партизана, у корист састава Игора Дуљаја. Корнер је извео Бибарс Natho са десне стране, лопта је ишла на другу стативу где је на главу дочекује Светозар Марковић и уз помоћ управо Филипа Јовића који је само мало скренуо ударац, Партизан у 69. долази до вођства. Можда и једини начин на који су црно-бели могли до предности јер, терен је био такав какав је био, а завршница није служила Самеда Баждара овог поподнева. Јединог конкретног играча Партизана данас.

И у 80. минуту је Баждар имао одличну ситуацију за гол, сада да реши питање победника, но главом из трка није био прецизан.

Али, судбина је и овог пута умешала прсте. Испромашивао се млади нападач Партизана на овој утакмици, међутим, гол му је био суђен. То смо видели у трећем минуту надокнаде када је искористио грешку ривала на средини, изашао сам на Ранђеловића и дриблингом створио ситуацију да пуца у празну мрежу. Битан гол за њега у овој ситуацији после бројних пропуштених шанси.

Судбина је желела и да Радник ипак добије пенал и буде награђен за врло добро издање. Пети минут надокнаде, Дамир Шовшић погађаи враћа драму.