СВЕ ЈЕ ГОТОВО: Познато у којем ће шеширу Србија бити на жребу за Мондијал и ко су јој потенцијални ривали

16.11.2017. 06:46
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Одигран и последњи меч баража.

Познат је и последњи учесник Светског првенства у Русији 2018. године. Фудбалери Перуа су у интерконтиненталном баражу савладали Нови Зеланд са 2:0 (1:0) и после ремија без голова у првој утакмици обезбедили учешће на Мондијалу.

ОДРЕЂЕНИ ШЕШИРИ: Знају се потенцијални ривали Звезде и Партизана у ЧЕТВРТФИНАЛУ Купа (ФОТО)

ПАНИКА НА ЕНФИЛДУ: Клоп завршио у болници (ФОТО)

Домаћин је повео голом Џеферсона Фарфана у 28. минуту, да би коначан резултат поставио Кристијан Гиљермо Рамос у 65. минуту. Перу ће тако играти на Мондијалу после 36 година!

Пласман Перуа на Светско првенство аутоматски значи и да ће репрезентација Србије имати тежи посао у Русији. „Орлови“ ће на жребу у Москви првог децембра бити у последњем, четвртом, шеширу, што ће у доброј мери отежати пут до успеха нашим фудбалерима на Мондијалу.

Србија неће моћи да игра против селекција из четвртог шешира, а у групи не може да буде више од две селекције из Европе.

ПРВИ ШЕШИР: Русија, Немачка, Бразил, Португалија, Аргентина, Bellgija, Пољска, Француска.

ДРУГИ ШЕШИР: Шпанија, Перу, Швајцарска, Енглеска, Колумбија, Мексико, Уругвај, Хрватска.

ТРЕЋИ ШЕШИР: Данска, Исланд, Костарика, Шведска, Тунси, Египат, Сенегал, Иран.

ЧЕТВРТИ ШЕШИР: Србија, Нигерија, Аустралија, Јапан, Мароко, Панама, Јужна Кореја, Саудијска Арабија.

Шампионат у Русији игра се од 14. јуна до 15. јула наредне године.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.