СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА ВЕЛИКО ФИНАЛЕ: Бикови или Милионери питање је сад

13.05.2021. 09:34
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Реутерс

Битка за трофеј купа.

У четвртак је на програму велико финале немачког ДФП Покал купа у којем ће се, на неутралном терену односно Олимпија стадиону, састати Лајпциг и Борусија Дортмунд.

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Шпанац суди финале Лиге шампиона

МАРКО СЈАЈНО УПРАВЉА ЛОКОМОТИВОМ: Николић и московски клуб освојили Куп Русије

РАДОЊИЋ УСРЕЋИО БЕРЛИНЦЕ: Херта заслугом Србина све ближа опстанку (ВИДЕО)

Овакав окршај имали смо прики да гледамо пет дана (08.05) у веома узбудљивом мечу који се одиграо на чувеном Сигнал Идуна Парку.

У финалу Купа Немачке (20.45) састају се РБ Лајпциг и Дортмунд, две ултраофанзивне екипе, па нас вероватно очекује сјајан меч. Квота на кеца је 2,70, на двојку 2,65, а на GG3 1,92. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за РБ Лајпциг - Дортмунд.

Меч је завршен резултатом 3:2 у корист жуто-црних Милионера, али ако је нешто требало да их забрине, онда је то свакао форма и издржљивост популарних Бикова.

Фудбалери Лајпцига су, наиме, на полувреме отишли резултатом 1:0 да би након непуних 5 минута другог дела меча Санчо дуплирао предност домаћина и затим је уследила рапсодија Бикова који су за само 14 минута поравнали резултат головима Клостермана и Олмоа.

У напетој завршници или како су тада преносили немачки медији "Генералној проби финала Купа" млади и талентовани Санчо је поново затресао мрежу Лајпцига и тако наставио тријумфални низ Борусије.

Осим поменутог пораза од Милионера, Бикови имају једну победу, реми и пораз. Док су место у финалу обезбедили након победе над екипом Вердера из Бремена и то у гостима, након продужетака, са 1:2

Борусија није имала већих проблема у полуфиналу. Милионери су лако савладали Кил и то са 5:0.

Финале ДФБ Покал Купа је на програму у четвртак од 20:45.