ГОЛЕАДА У АМСТЕРДАМУ: Тадић два пута затресао мрежу, асистирао, али је на крају он ТРАГИЧАР (ВИДЕО)

20.01.2019. 17:44
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: МН Press

Репрезентативац Србије је био централна фигура утакмице.

Овог викенда настављено је такмичење у првој лиги Холандије, а екипа Ајакса је на домаћем терену ремизирала са Херенвеном у правој голеади (4:4). Прва два гола за Копљанике је постигао српски репрезентативац Душан Тадић, у размаку од три минута, а уписао је и асистенцију за четврти гол своје екипе. Бивши фудбалер Војводине је имао шансу да дође и до хет-трика у првом полувремену, али је промашио једанаестерац и тако постао трагичар меча.

ТУЖНА ВЕСТ У ХУМСКОЈ: Преминуо бивши голман Партизана! (ФОТО)

ТО НИЈЕ ЛАКО: Ова глумица је ПРЕЛЕПА СУПРУГА СПОРТИСТЕ, нестала је са сцене, отишла је из Србије и ево где је ДАНАС (ФОТО)

Ајакс је повео у 13. минуту голом Тадића, који је после центаршута Шенеа остао сам на петерцу и рутински је послао лопту у мрежу.

Само минут касније је Херенвен успео да изједначи поготком Ламерса, али је већ у 16. минуту Тадић правом бравуром поново савладао противничког голмана Хана.

Нови гол за Копљанике је био дело везисте Херенвена Ван Амерсфорта који је аутоголом у 28. минуту повећао предност домаће екипе, а још убедљивије вођство на полувремену је Тадић могао да донесе свом тиму, али је у судијској надокнади промашио пенал.

Херенвен је у првих 11 минута другог дела већ успео да поравна резултат головима Ламерса и Ван Бергена и на семафору је дуго стајало 3:3. Онда је у 83. минуту поново Тадић ступио на сцену и сјајним центаршутем са леве стране пронашао Хунтелара који је донео ново вођство Ајаксу.

Ипак, да то не буде коначан резултат постарао се штопер гостију који се у 91. минуту најбоље снашао после корнера и обезбедио бод својој екипи.

Погледајте фотографије прелепе данске тенисерке Каролине Вознијацки.