ТАДИЋУ ГОЛ И АСИСТЕНЦИЈА: Ајакс савладао Гронинген!

16.05.2023. 17:59
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Добра партија Србина...

Фудбалери Ајакса савладали су екипу Гронингена у гостима резултатом 3:2 у оквиру 32. кола холандске Ередивизије.

УЕФА ИЗНЕЛА ЗАХТЕВЕ ЗВЕЗДИ: Ево шта све мора да се ПРОМЕНИ на ”Маракани”

Одржан састанак челника Фудбалског савеза Србије и председника УЕФА

ТОБЏИЈЕ РАЗБИЈАЈУ КАСУ: Арсенал нуди Вест Хему 104 милиона евра за Деклана Рајса

Дуел који је прекинут због дивљања навијача домаће екипе услед испадања из лиге настављен је данас, а као победник изашла је екипа Душана Тадића.

Управо је капитен репрезентације Србије и довео свој тим у вођство голом са пенала у 18. минуту, да би у 38. резервиста ругер поравнао резултат.

Ајакс је заиграо још одлучније у наставку меча, па је тако поново повео у 68. минуту када је прецизан био Брајан Броби.

Тадић је уписао и асистенцију коју је у погодак претворио Јуријен Тимбер у 81. минуту, док је Дуарте шест минута касније смањио заостатак Гронингена.

Међутим, домаћин више од тога није могао, па је тако Ајакс освојио свој 66. бод чиме се попео на трећу позицију Ередивизије два кола пре краја првенства.