"ТОБЏИЈЕ" ПОЈЕЛЕ КАРАМЕЛЕ: Арсенал славио у Ливерпулу! На -2 од врха табеле

17.09.2023. 19:58
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Профимедиа

Добар меч на Гудисону...

Фудбалери Арсенала победили су Евертон у Ливерпулу са 1:0 у петом колу Премијер лиге. На тај начин се вицешампион Енглеске изједначио на другом месту са Тотенхемом и Ливерпулом. Све три екипе имају по 13 бодова, два мање од стопостотног шампиона Манчестер ситија. Евертон је са само једним бодом на 18. позицији.

АГОНИЈА ЧЕЛСИЈА СЕ НАСТАВЉА: Плавци без победе и у Борнмуту

ЉАЈИЋЕВ ДЕБИ ИЗ СНОВА: Тек што је ушао у игру БОМБОМ донео победу Пазарцима (ВИДЕО)

ПАМТИЋУ ОВАЈ ТРЕНУТАК ДО КРАЈА ЖИВОТА: Херој Интера блиста после демолирања Милана

Тежак меч је имао Арсенал на Гудисону, али је успео да тамо победи после дугих шест година.

Менаџер Евертона Шон Дајш је урадио оно што најбоље зна, "умртвио" је игру, отупио Арсеналу сва "оружја" и великих шанси испред његовог гола није било и поред сталне иницијативе гостију.

Мартинелију је у 20. минуту поништен гол након провере у ВАР соби, а Бразилац је потом повредио и у 24. минуту своје место уступио Леандру Тросару.

Управо је Тросар био херој Арсенала и "откључао је браву" чврстих "карамела" у 69. минуту. Била је то сјајна тимска акција "тобџија", који су одбрану Евертона пореметили и  избацили низом кратких пасова. На крају је Сака проиграо Тросара,а Белгијанац је прецизним ударцем савладао Пикфорда, за 0:1.

У финишу није било узбуђења. Арсенал се задовољио са тешко стеченом минималном предношћу, док Евертон није имао снаге, а ни знања, да запрети, па се резултат није мењао.