ТРИЛЕР У СОФИЈИ: Мађари се пласирали на Европско првенство аутоголом у 97. минуту (ВИДЕО)

16.11.2023. 20:14
MIloš Kerkez
МИлош Керкез / Извор: Реутерс

Драма.

Репрезентација Мађарске пласирала се на Европско првенство после трилер ремија на гостовању у Бугарској - 2:2 (1:1). После 97 минута велике борбе изабрници селектора Росија стигли су до бода који им омогућува треће ућешће на континенталном шампионату.

ХАОС НА УЛИЦАМА БУГАРСКЕ: Навијачи се СУКОБИЛИ СА ПОЛИЦИЈОМ због Фудбалског савеза! Пала крв на улицама (ВИДЕО) B

РЕВОЛУЦИЈА: Прва жена тренер у Бундеслиги (ФОТО)FK Union Belrin

РЕВОЛУЦИЈА: Прва жена тренер у Бундеслиги (ФОТО)

ИТАЛИЈАНИ СТАЛИ У РЕД: Звездин странац готово извесно иде у Серију А (ФОТО)FK Crvena zvezda

ИТАЛИЈАНИ СТАЛИ У РЕД: Звездин странац готово извесно иде у Серију А (ФОТО)

Мађари су повели голом Адама и 10 минуту, али су Бугари изједначили голом Делева у 24. минуту. Кад је у финишу првог полувремена Бугари остали са играчем мање због искуључења Антова чинило се да госте чека лак задатак.

Међутим, снаге на терену биле су изјадначене већ у 57. минуту када црвени картон добија и Керкез. Бугари у жељи да дођу до првог тријумфа у квалфикацијама крећу на све или ништа и после сјајне акције Десподова добијају пенал у 79. минуту. Исти играч био је прецизан са беле тачке.

Ипак, радост Бигара није дуго трајало. У последњим секундама, у седмом минуту надоханде, Петков тресе сопстену мрежу. за велику радост Мађара и тугу Бугара.

У осталим мечевима Шпанија је рутински славила на Кипру, како и Аустрија у Естонији. Грузија и Шкотска су поделили бодове, док је очајна Шведска доживела дебакл у Азербејџану.