ТРИЛЕР У ТОРШАВНУ: Борац и Лалатовић после пенал рулета ЕЛИМИНСАНИ на Фарским острвима

14.07.2022. 22:00
Nenad Lalatović
Ненад Лалатовић / Извор: МН Press

Тријумф од 2:0 из првог меча није био довољан.

Фудбалери Борца нису успели да се квалификују у другу рунду квалификација за Лигу конференција. Бањалучани су имали предност од 2:0 из првог меча против Б36 Торшавна, али су на Фарским острвима поражени са 3:1, да би после продужетака и пенала морали да се опросте од међународне сцене за ову сезону.

Обе екипе су меч завршиле са по једним играчем мање. Најпре је у 44. минуту искључен Јакобсен у домаћем тиму, али је у 53. минуту други жути картон добио и дефанзивац Борца Марко Гајић.

НИКАД ЈАЧИ ПОКЛОН: 1000 динара бонуса, 200 спинова и SONY ПС 5 – МОЖЕ!

ЈОВИЋ ПРЕДСТАВЉЕН У ФИОРЕНТИНИ: Задужио и број, зна се због кога га је узео (ФОТО ВИДЕО)

ЗАПАМТИЛИ ГА НАВИЈАЧИ ПАРТИЗАНА: Звезда жели најбољег стрелца Лиге конференција са Пешићем у тандему

Џелат за изабранике Ненада Лалатовића био је Магнус Егилсон који је постигао сва три гола за Фаране. Егислон је први гол постигао у 35. минуту, а затим два пута погодио са беле тачке у 54. и 66. минуту.  Б36 је већ тада има вођство од 3:0 које му је гарантовали пролаз у следећу рунду квалификација.

Ипак, у 75. Бењамин  Тара погађа за 3:1 и враћа наду Бањалучанима који дои краја сусрета нису успели да постигну гол вредан пролаза. Голова није било ни у продужетцима тако да је одлука пала после извођења пенала.

Фарани су већ у другој серији били непрецизни и чинило се да ће Борац успети да спречи сензацију. Међутим, сви остали извођачи пенала са Б36 били су прецизни, а за Банајлучане последња два шута са беле тачке нису искористили Пишћевић и Лукић што је био крај сваке наде за тим Ненада Лалатовића.

БОНУС ВИДЕО: Дилета Леота - умеће са лоптом