ЗВЕЗДА ОДОЛЕЛА ХРАБРОМ ТСЦ-У: Црвено-бели славили у Бачкој Тополи

02.03.2024. 16:54
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Узбудљив меч као увертира за "вечити дерби"...

Екипа Црвене звезде савладала је у Бачкој Тополи домаћина ТСЦ, резултатом 3:1 у оквиру 23. кола Суперлиге Србије.

КАПИТЕН ВОЈВОДИНЕ БОДРИО ПАРТИЗАН: Клуб га одмах СУСПЕНДОВАО!Filip MalbaÅ¡ić

КАПИТЕН ВОЈВОДИНЕ БОДРИО ПАРТИЗАН: Клуб га одмах СУСПЕНДОВАО!

НЕ ПРЕДАЈУ СЕ ЈАВОР И ЋУРЧИЋ: Војводини мало 2:0, Ивањичанима слађи бодRadovan Ćurčić

НЕ ПРЕДАЈУ СЕ ЈАВОР И ЋУРЧИЋ: Војводини мало 2:0, Ивањичанима слађи бод

ПОСЛЕ ДВЕ ТИТУЛЕ: Звездин Де Брујне напустио тимDe Brujne

ПОСЛЕ ДВЕ ТИТУЛЕ: Звездин Де Брујне напустио тим

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 23. коло

ТСЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (0:1)

Стрелац: '36 Гелор Канга (пенал), '61 М. Пантовић, '64 О. Букари, '84 Хванг (пенал)

Стадион: ТСЦ арена, Бачка Топола

Судија: Милан Илић. Жути картони: Петровић, Вулић

ТСЦ: Илић, Крстић, ​Пејић, Антонић, Петровић, Милосављевић, Вулић, Ђаковац, Јовановић, Ћирковић, Пантовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мијаиловић, Драговић (од 30. Ђига), Спајић, Родић, Хванг, Канга, Иванић, Лучић (од 43. Стаменић), Букари, Ендиаје

Боља представа шампиона земље у Бачкој Топол, где су на основу интензивног и високог пресинга, успевали да унервозе ТСЦ чији су играчи доста грешили у предаји, што им дефинитивно није карактеристично.

Прва претња на утакмици дошла је управо захваљујући том пресингу на последњу линију топоског тима када је Хванг одузео лопту Вулићу, а Канга ју је однео и распалио са ивице казненог простора. Затресла се пречка Илићевог гола.

У 21. минуту је Вулић први пут покушао за ТСЦ, али није то био ударац који је запретио Омрију Глазеру, да би Шериф Ендиај одговорио на другој страни знатно опаснијим шутем главом. Између 20. и 30. минута видели смо најинтересантнији период првог полувремена будући да се ту догодио и моменат који раздваја два тима.

Још једном се пресинг на последњу линију ТСЦ исплатио Црвеној звезди, с тим да је то овог пута завршено пеналом који је изнудио Гелор Канга у дуелу са Вулићем. Самог прекршаја није било, дуго се гледао снимак што од арбитара у ВАР соби, што касније од самог судије Милана Илића, да би било процењено да је Милош Вулић ипак противно правилима одиграо руком. Проклизла је рука везисте домаћих, намере свакако није било, али је она све време ишла ка лопти и утицала је да се она помери. Већало се дуго, међутим, четврти пенал на четвртој утакмици овог пролећа досуђен је у корист Звезде.

У гол га је претворио Канга.

Делује да ће и ова одлука изазвати многобројне различите реакције.

Лоша вест за Владана Милојевића у ових 45 минута јесу две повреде, па су игру напустили и Александар Драговић и Владимир Лучић.

У другом полувремену Милош Пантовић је одлично скочио после корнера и главом затресао мрежу Глазера у 61. минуту, чиме је поравнао резултат на 1:1.

Ипак радост домаћих је кратко трајало.

Осман Букари је два минута касније донео ново вођство црвено-белима.

Канга је убацио лопту у срце шеснаестерца, а лошу интервенцију одбране ТСЦ-а искористио је Гањанин и обрадовао своје навијаче.