ТВРЂАВА ПАЛА ПОСЛЕ 22 ГОДИНЕ: Евертону дерби Мерсисајда, Ливерпул више НИКОГА не може да победи (ВИДЕО)

20.02.2021. 21:04
FK Everton
ФК Евертон / Извор: Реутерс

Настављено посртање Редса.

Фудбалери Евертона савладали су у Ливерпул на Енфилду у дербију Мерсисајда са 2:0 и први пут, још од 1999. године, забележили тријумф на стадиону Редса.

Ко побеђује - МИЛАН ИЛИ ИНТЕР? Преузмите БОНУС ОД 1.500 ДИНАРА и кладите се на меч сезоне серије А!

ЗА ПУШКАША! Погледајте магију Ерлинга Халанда (ВИДЕО)

ЧЕМПИОНШИП: Нови пораз Пауновићевог Рединга

Јунак победе био је Бразилац Ришарлисон, који је већ у 3. минуту затресао мрежу Алисона, ударцем по земљи у шеснаестерцу. Претходно је примио одличан пас од стране Родригеза, па је нападач Карамела рутински извршио реализацију.

Коначан резултат поставио је Сигурдсон у 83. минуту са "беле тачке". Празнину у одбрани Ливерпула искористио Калверт Лувин и на додавање, кога другог него Ришарлисона, повео муњевиту контру. Енгелз је оборен у шеснаестерцу од стране Александер-Арнолда, па је судија Кавана показао на 11 метара.

Ни после гледања ВАР-а, арбитар није променио одлуку, па је Исланђанин прецизним ударцем потврдио победу изабраника Карла Анћелотија.

Ово је био четврти узастопни пораз Редса, а пети у последњих седам мечева, чиме је шампион Премијер лиге већ сада предао титулу, будући да за лидером Манчестер Ситијем заостаје огромних 16 бодова.

Погледајте како изгледа америчка MMA фајтерка Пејџ Ванзант.