У ФИНАЛУ ПАЛИ САМУРАЈИ: Катар нови шампион Азије (ФОТО+ВИДЕО)

01.02.2019. 17:18
Fudbalska reprezentacija Katara
Фудбалска репрезентација Катара / Извор: Реутерс

Прва титула у историји.

Фудбалери Катара нови су шампиони Азије, пошто су у великом финалу победили Јапан са 3:1. На стадиону "Зајед Спортс" у Абу Дабија фудбалери који су домаћини на наредном Светском првенству стигли су до прве титуле у историји.

ЉУБИМЦИ ВЕЧИТИХ РИВАЛА УКРШТАЈУ КОПЉА: Миљеник ГРОБАРА послао бруталну поруку пред дуел! (ФОТО)

ВРАТИО СЕ ТАТА! Стефан и Тара су ПРИРЕДИЛИ такав дочек Нолету да ће га памтити до краја живота (ВИДЕО)

Катар је славио головима Алиа Алмоеза (12), Абдулазиз Хатифа (27) и Акрам Афифа из пенала у 83. минуту. Једини погодак за домаћи састав постигао је Такуми Минамино у 69. минуту.

Алмоез је у деветом минуту постигао прелеп погодак и тиме је поставио нови рекорд шампионата, пошто му је то био девети погодак.