У ПОТЕРИ ЗА РОНАЛДОМ И МЕСИЈЕМ: Левандовски постигао 600. гол у каријери (ФОТО)

21.10.2022. 13:47
Robert Levandovski
Роберт Левандовски / Извор: Профимедиа

Пољак распуцан и у Барселони.

Пољски фудбалер Роберт Левандовски прешао је границу од 600 постигнутих голова у каријери у победи Барселоне против Виљареала.

ПИКСИ ОТВОРИО КАРТЕ ЗА КАТАР: Два џокера у нападу, повратник у одбрани и голман од поверења

ПОСЛЕ МИНУТА НА ТЕРЕНУ: Мајсторија Јовељића! Стрела у рашље – да ли је ово гол за Катар? (ВИДЕО)

МАМИЋ ВЕРУЈЕ У СРБИЈУ: Раније су ваш тим састављали менаџери и власници кафића

Барселона је славила против Виљареала са 3:0, а Левандовски је на том мечу постигао 600. и 601. гол у каријери. Овај 34-годишњи нападач постао је тек трећи играч од 2000. године који је прешао границу од 600 голова у каријери, после Лионела Месија и Кристијана Роналда.

Он је за Барселону постигао 16 голова у 14 утакмица у свим такмичењима откако је овог лета стигао на Ноу Камп из минхенског Бајерна. Левандовски је у Бајерну постигао 344 гола у 375 утакмица, док је у дресу Борусије Дортмунд 103 пута затресао мрежу ривала на 186 мечева.

Пре доласка у Немачку, Левандовски је постигао 21 гол за Знич и 41 за Лех из Познања, док је у дресу репрезентације Пољске постигао 76 голова на 134 утакмице.