У СЕНЦИ ДЕРБИЈА: Одиграни мечеви 9. кола Суперлиге, нова брука Чукаричког (ФОТО)

17.09.2016. 21:27

У недељу се игра последња утакмица Војводина - Борац.

Бачка је на домаћем терену играла први суботњи меч деветог кола Супер лиге и остварила је победу против Металца.

Бивши играч Црвене звезде кратком и јасном поруком запушио уста ГРОБАРИМА (ФОТО)

На тај начин Бачка је побегла са дна табеле, док је Металац доживео трећи пораз и остао је на 13 освојених бодова.

Чукарички је наставио да посрће. Ни промена тренера и одлазак Милана Лешњака са клупе није донео бољитак Брђанима, који су на домаћем терену изгубили од Спартака.

ФЕНОМЕНАЛНО: Гробари су ОВАКО славили победу, а ЈЕДАН играч је завршио на рукама саиграча (ВИДЕО)

Радник је у Сурдулици остварио врло важан тријумф против Вождовца. Домаћи су све дилеме решили већ у првом полувремену, кад су се голови ређали као на траци, најпре је погодио Мердовић у 22. минуту, те Јовановић у 32 и Вуковић шест минута касније. Част гостију спасао је Петровић из једанаестерца.

Нови Пазар је продубио кризу. Они су на домаћем терену поражени од Младости. Лучанце је у вођство довео Јовановић у 14. минуту, а изједначење је уследило после поготка Рушевића у 65. Гол одлуке је дело Радивојевића, који је погодио у 71. минуту.

Супер лиге Србије 9. коло:

Петак:

Раднички (Ниш) – Напредак 1:1 (Петровић 43. аутогол – Пуношевац 85)

Субота:

ОФК Бачка – Металац 1:0 (Мојсиловић 52)
Партизан – Црвена звезда 1:0 (Леонардо 89)
Радник – Вождовац 3:1 (Мердовић 22, Јовановић 32, Вуковић 38 – Петровић 67. једанаестерац)
Нови Пазар – Младост 1:2 (Рушевић 65 – Јовановић 14, Радивојевић 71)
Чукарички – Спартак ЖК 2:4 (Јевтић 16, Фофана 66 – Милић 35, Торбица 48. једанаестерац, Ивановић 51, Мудрински 67)
(20.00): Јавор Матис – Рад