УСПЕШНА ПРОВЕРА ПРЕД ДЕРБИ: Звезда САВЛАДАЛА Мокру Гору у пријатељском мечу (ФОТО)

26.02.2017. 14:42
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели славили са 5:2.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у пријатељском мечу екипу Мокре Горе са 5:2, у утакмици коју је тренер црвено-белих Миодраг Божовић искористио да пружи шансу играчима са мањом минутажом, као и млађим првотимцима.

ГЕНИЈЕ ПРЕЛОМИО: Одлучио да се кандидује за ВИСОКУ функцију (ФОТО)

До прве добре прилике Звезда је дошла у седмом минуту када је покушао Аџић, али је голман гостију успео да укроти шут. Само два минута касније покушао је Вујаклија, али је његов шут завршио поред гола. Само минут касније Вујаклија је поново био у шанси, шутирао је главом после центаршута Милијаша, али је лопта завршила мало изнад пречке.

ЈАКА ПОРУКА: Ево како се Рендулић ОПРОСТИО од црвено-белих (ФОТО)

Ређале су се шансе за Звезду, пошто је у 12. минуту покушао Полетановић, а у 16. минуту и Милијаш, да би у 20. Вујаклија успео да погоди после убацивања Милијаша из корнера. Тек што се кренуло са центра, Вујаклија је повисио на 2:0 шуте еса десетак метара после асистенције Срнића. Уследио је мало мирнији период игре што су гости искористили и смањили на 2:1 голом Седларевића у 36. минуту. Павков је четири минута касније погодио пречку, а гости су имали минут касније и прилику за изједначење, али се на полувреме отишло са минималним вођство Звезде.

ГРОФУ ЈЕ САДА ЛАКШЕ: Ово је Звездин НАЈВЕЋИ АДУТ за вечити дерби (ФОТО)

Petar Orlandić
Петар Орландић / Извор: МН Press

БОАЋИ: Голове посвећујем саиграчима (ФОТО)

После шест минута игре у наставку Орландић је повисио на 3:1 на асистенцију Вање Вучићевића, да би Орландић 13 минута касније још једном био прецизан, овога пута главом, и повисио на 4:1. У наредних 15 минута није било узбуђења, да би у 81. минуту Орландић асиситирао Милићу који је прецизним шуте искоса са десне стране повисио на 5:1. Ипак, гости се нису предавали и у 86. минуту смањили су на 5:2, што је био и коначан резултат утакмице.

Црвена звезда је меч почела у саставу Станковић, Срнић, Рачић, Ракић, Милошевић, Полетановић, Аџић, Милијаш, Милић, Вујаклија и Павков, а у игру су још ушли Вучићевић Кахриман, Луковић, Сикимић и Орландић.