ОРЛОВИ ПАЛИ У ДРУГОМ МИНУТУ: Белгијанци бољи од Србије у пријатељском мечу!

15.11.2023. 19:55
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

"Орлови" нису прошли тежак испиту...

Фудбалска репрезентација Србије поражена је у Левену од домаћина Белгије, разултатом 1:0 у пријатељском мечу.

(САСТАВИ) ПИКСИ ПРЕЛОМИО: Влаховић и Самарџић НАПАДАЈУ Белгијанце!Dragan Stojković Piksi

(САСТАВИ) ПИКСИ ПРЕЛОМИО: Влаховић и Самарџић НАПАДАЈУ Белгијанце!

УЕФА УСВОЈИЛА ЖАЛБУ СРБИЈЕ: Орлови играју пред публиком!Fudbalska reprezentacija Srbije

УЕФА УСВОЈИЛА ЖАЛБУ СРБИЈЕ: Орлови играју пред публиком!

НОВИ "ПОРАЗ" СРБИЈЕ: Бисер Бајерна изабрао Немачку!Dragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

НОВИ "ПОРАЗ" СРБИЈЕ: Бисер Бајерна изабрао Немачку!

Пријатељска утакмица

БЕЛГИЈА - СРБИЈА 1:0

Судија: Маријан Барбу (Румунија)

Стадион: Ден Дреф (Лувен)

СРБИЈА: Рајковић – Вељковић, Гудељ, Павловић – Радоњић, Максимовић, Грујић, Младеновић, Самарџић, Ђуричић – Влаховић

БЕЛГИЈА: Селс – Дебаст, Ал-Дахил, Теате, Деман – Вермерен, Мангала, Тилеманс – Бакајоко, Опенда, Караско

Стрелац јединог гола на мечу био је Јаник Караско у другом минуту утакмице. "Орлови" су платили цех катастрофалног уласка у сам сусрет јер су примили гол после једва нешто више од 60 секунди игре.

Јаник Караско искористио је велику грешку Павловића, након тога и интервенцију Рајковића и довео свој тим у вођство.

Недуго затим припретио је Опенда чији је ударац Рајковић успео да одбрани, а исти исход догодио се и када је члан Лајпцига имао стопостотну шансу средином полувремена.

Србија се након тога консолидовала, па је Ђуричић са ивице казненог простор погодио стативу, након чега је уследио мирнији период меча.

Још једном је заретио Опенда када је Рајковић одбранио његов ударац на прву стативу, па се на одмор отишло минималном преношћу "црвених ђавола".

Стојковић је почетком другог полувремена у игру увео Костића и Лукића који су унели свежу крв у игри "орлова", али на другој страни Деман је био тај који је могао да савлада Рајковића који је ове вечери био посебно расположен, те одбранио ударац

Након тога, у игру су ушли и Митровић, Тадић и Миленковић, а недуго затим је Србија пропустила лепу прилику када је Радоњић после дриблинга искоса с десне стране шутирао изнад гола Селса.

Поново се после тога истакао Рајковић, овога пута одбраном ударца Бачуајиа, а узвратио је Митровић после центаршута Костића када је лопту послао поред стативе.

Најбољу прилику на мечу пропустио је Ђуричић који је после додавања Костића по други пут погодио оквир гола са ивице петерца.

Није уследило много узбуђења после ове шансе фудбалера Панатинаикоса, па Србија на крају може да жали иако је Белгија заслужила победу.

Можда и убедљивију, да није било сјајног Предрага Рајковића који је вечерас уписао шест одбрана.

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста...

Друго полувреме

90 3
КРАЈ МЕЧА! "Орлови" су поражени у пријатељском мечу са селекцијом Белгије, резултатом 1:0!
90. Минут
ИГРАЋЕ СЕ ЈОШ ТРИ МИНУТА!
89. Минут
Да ли је Србија оштећена за пенал?! Након изведеног корнера Павловић је прихватио лопту, шутирао и чинило се да је лопта погодила у руку одбранбеног играча Белгије, али судија не реагује.
88. Минут
ПРЕЧКА!!! Невероватно шта није ушло! Центрирао је Костић, лопта стиже до петерца, уклизава Ђурићић шутира и погађа пречку!
78. Минут
ТИК ПОРЕД СТАТИВЕ! Тадић је са десне стране упутио центаршут, Митровић је сјајно скочио ударио лопту главом али она пролази поред десне стативе голмана Белгије.
75. Минут
ЛУКИШ ШУТИРА! Снажно је шутирао везиста Србије, гађао је под пречку, али је лопта отишла мало изнад.
73. Минут
Батшуаји шутира! Резервиста Белгије је шутирао право у Рајковића, да би потом из полуконтре припретила и Србија, али неуспешно.
68. Минут
ИЗМЕНЕ! Тросар и Батшуаји су у игри. Код Србије, на терену су Тадић, Миленковић и Митровић. а изашли су Гудељ, Самарџић и Влаховић.
66. Минут
НОВА ОДБРАНА РАЈКОВИЋА! Деман је "окренуо" Гудеља и шутирао, али је Рајковић и овога пута био успешан.
59. Минут
Србија сада дефанзиви, повучена је одбрана "Орлова" и сви играчи су на својој половини терена. Белгија контролише игру.

Strahinja Pavlović
Страхиња Павловић / Извор: МН Press

54. Минут
Наставак нам није донео шансе, иако је очигледно да "орлови" играју агресивније, нарочито у одбрани.
45. Минут
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ! Две промене код Србије. Костић је заменио Младеновића, а Лукић Грујића. Такође, измене код Белгије, Вранкс је заменио Мангалу, док је Лукебакио ушао уместо Бакајока.

Прво полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Без никакве надокнаде у провом делу игре. Румунски судија свира крај овог дела игре. Србија на одмор одлази за голом заостатка. Белгија - Србија 1:0!
43. Минут
ПОНОВО РАЈКОВИЋ! Опенда је прошао по десној страни, ушао је у казнени простор шутирао искоса ка голу, али је Рајковић био на правом месту!
38. Минут
Минути у којима Србија има лопту на противничкој половини, добар посао по страни завршава Павловић, који је упослио Самарџића, али згуснута одбрана Белгијанаца блокира шут ка голу.
33. Минут
ПОНВО БРАНИ РАЈКОВИЋ! Добра лопта Тилеманса ка Опенди, који избија пред Рајковића, али голман Србије се добро снашао и избио лопту нападачу Белгије.
31. Минут
СТАТИВА!!! Након велике гужве у казненом простору Белгије и покушаја Влаховића, лопта долази до Ђуричића који шутира са 16 метара, али погађа стативу.

Fudbalska reprezentacija Belgije
Фудбалска репрезентација Белгије / Извор: Профимедиа
26. Минут
ВЕЛИКА ШАНСА ЗА БЕЛГИЈУ! Опенда је побегао одбрани Србије, истрчао пред Рајковића, који је добро скратио угао и спречио нови гол. Искористио је Рајковић што је Опенда после додавања Тилеманса био мало искоса.
24. Минут
ПРВА ШАНСА ЗА СРБИЈУ! Павловић је прошао по десној страни и послао лопту по земљи ка слободном Самарџићу који је утрчавао у казнени простор и шутирао "из прве" али је лопта прошла далеко поред леве стативе голмана домаћина. Остаје 1:0 за Белгију.

Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа
20. Минут
"Орлови" су заиста лоше отворили меч против Белгије, примили гол после 62 секунде, да би потом домаћи још једном запретили. Пиксијев тим се мало тргнуо у међувремену, али и даље то изгледа лоше на терену. Лопта је углавном у ногама домаћих, а наши репрезентативци нити једном нису угрозили гол Маца Селса.
12. Минут
Мирнији период утакмице. Изабраници селектора Стојковића су се консолидовали и имају већи посед лопте. Већином су на половини противника, али одбрана домаћина је веома високо постављена.
3. Минут
НОВА ШАНСА ЗА БЕЛГИЈУ! Опенда је продрао по левој страни и искоса упутио ударац, али Рајковић брани.
02. Минут
ГОЛ! Грешка Павловића у одбрани, као и несигурно истрчавање Рајковића довело је Караска у лаку ситуацију да затресе празну мрежу Србије.