ТРАГИЧАН ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ: Поклон пеналом частили Монако (ВИДЕО)

08.09.2022. 20:15
Zv
Зв / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Није се дало...

Фудбалери Црвене звезде поражени су са 0:1 на Маракани у мечу прво кола Лиге европе, од екипе Монака. Био је ово трагично изгубљен меч у ком је домаћин био бољи ривал на терену, али је гост са беле тачке стигао до тријумфа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОНАКО 0:1

(74 Емболо - пенал)

ПРЕД МЕЧ СА МОНАКОМ: УЕФА жестоко КАЗНИЛА Зведу

МИЛАН БОРЈАН ЗА СД: О трагу на Мундијалу, Звездином европском пролећу, печату новог тренера и наследнику на голу

Прво полувреме било је бледо, са обе стране, без праве шансе. Ни ритам није био нарочито јак, али ни у уводним минутима другог полувремена нисмо видели помак.

После сат времена игре, шампион Србије је додао гас и кренуо да ниже прилике. Канга је најпре погодио пречку, а затим је и Катаи претио. Међутим, у невреме, Срнић саплиће Головина сасвим случајно у свом шеснаестерцу, после центаршута који није ишао никоме, те судија показује на пенал.

Са беле тачке Емболо је погодио у 74. минуту, за славље Кнежева.

Покушала је Звезда да изједначи, али сви напади били су неуспешни. Судија је још једном показао на пенал за Монако, али је после гледања ВАР-а променио одлуку.

У другом колу Звезда ће гостовати Трабзону у Турској, док се Монако састаје са Ференцварошем.

Крај меча: Звезда - Монако 0:1
90 2
После корнера сјајна шанса за Звезду али без гола. Милуновић је шутирао.
89. минут
Судија је најпре досудио пенал за Кнежеве, али га је после гледања ВАР-а поништио.
85. минут
Жели Звезда да изједначи, али делује као да нема снаге.
77. минут
Из игре је изашао трагичар Срнић. На терену Николић.
74. минут
Гол за Монако. Кнежеви воде са беле тачке, стрелац Емболо.

72. минут
Пенал за Монако. Головина је случајно у трку оборио Срнић.
71. минут
Поново Катаи у прилици. Добио је лопту на 20 метара, окренуо се и шутнуо. Али превисоко.
61. минут
Још једна шанса. Катаи је шутирао из слободњака и то сјајно. Мало је фалило да лопта заврши у голу.

56. минут
ПУКЛА ПРЕЧКА! Распалио је Канга са 30 метара и затресао пречку. Интервенисао је голман Монака, уследио је корнер за Звезду, било је опасно.
54. минут
Уместо Александра Пешића на терену је Ел Фарду Бен. То је прва измена у Звезди. Званично је 40.226 гледалаца.

DelijeS
ДелијеС / Извор: Србија Данас

46. минут
Почело је друго полувреме
Крај првог полувремена: Звезда - Монако 0:0

Zv

43. минут
Каква шанса за Букарија.Истрчао је преко целог терена, шутирао лопту кроз ноге голману Кнежева, али је овај одбранио и послао лопту у корнер.
38. минут
Сјајна пирлика за Звезду. Лопта је испала из руке голману Монака, Драговић је шутирао главом, али поред гола.
25. минут
Без ритма на Маракани. Игра се мирно, без већих узбуђења.
16. минут
Сјајна шанса за Монако. Прошетали су се кроз одбрану Звезде и упутили ударац са леве стране, али по срећу домаћина, лопта није погодила оквир гола.

На стадиону има око 35.000 навијача.

Tribine
Трибине / Извор: Србија Данас
9. минут
Највећа прилика до сада на мечу. Био је центаршут са леве стране, Родић ка Пешићу, који није лепо захватио лопту главом.

1. минут
Почео је сусрет Црвене звезде и Монака

Уочи сусрета:

Погледајте атмосферу испред Маракане.

D
Д / Извор: Србија Данас

Пре меча:

У госте на стадион Рајко Митић стиже најзвучније име групе, тим из Француске Лиге 1 - Монако. Кнежеви у Београд долазе после минималне победе над Ницом, али пре тога везали су пет сусрета без тријумфа.

Са друге стране, ни Црвена звезда не блиста. У последњих пет дуела само једна победа, као и три ремија. Бодове су изабраницима Милоша Милојевића одузели Партизан у 168. Вечитом дербију, као и ТСЦ.

У групи са Звездом и Монаком су још турски Трабзонспор и мађарски Ференцварош. Првак групе иде директно у осмину финала, док ће другопласирани у шеснаестину финала, а трећепласирани у исту фазу, али такмичења нижег ранга, Лигу конференција.

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте мађионичарски трик Светислава Пешића