БОРЈАН СПРЕЧИО ЧУДО НА МАРАКАНИ: Звезда после пенала боља од Нишлија

16.02.2022. 16:19 17:13
Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: МН Press

Узбудљиво.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Ниша (3:2) после пенала у мечу осмине финала Купа Србије.

(САСТАВИ) МИСТЕР СЕ НЕ ШАЛИ: Повратак Бена, изненађење у везном реду!

СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ ИЗРИЧИТ: Гол Звезде је МОРАО бити поништен! Чиста ДВА ФАУЛА (ВИДЕО)

ПРОТИВ ЧУКЕ ЈЕ БИО НА КЛУПИ: Шта је са Беном, да ли навијачи треба да брину

Од самог старта су домаћи кренули свим силама на гол гостију. Прву прилику је имао Охи, али је његов ударац искоса зауставио чувар мреже гостију Дујмовић.

Није се дуго чекало на нову шансу за црвено беле, Срнић је у шестом минуту натрчао на повратну лопту Гајића, али је његов ударац завршио у наручју Дујмовића.

Није стао са бравурама ни у наставку полувремена чувар мреже гостију. Нове изгледне шансе су имали Срнић И Бен, али је Дујмовић био несавладив.

Своју сјајну партију голман је крунисао у 32. минуту, када је одбранио пенал Канге. Једанаестерац је направљен над Беном после повлачења Млађовића. До краја полувремена ситуација се није променила, Звезда је наставила са нападима, док су се гости грчевито бранили И успели су да на паузу оду са позитивним резултатом.

Куп Србије, 1/8 финала

Црвена звезда – Раднички Ниш 0:0 (3:2 после пенала)

Судија: Марко Срећковић

Стадион: Рајко Митић

Црвена звезда: Борјан, Гајић (од 70. Пићини), Панков, Драговић, Родић, Саного, Срнић (од 70. Фалко), Бен (од 57. Катаи), Канга, Иванић, Охи (од 57. Павков)

Раднички Ниш: Дујмовић, Аксентијевић, Басиле, Вујадиновић, Митровић, Павлов (од 62. Штулић), Арсић, Томић (од 46. Лазар Јовановић), Ћирковић (од 58. Живојиновић), Млађеновић, Бјеличић (од 49. Богдановић)

У других 45 минута исти однос снага. Звезда није одустајала од напада, гости су све усмерили на одбрану. Катаи је имао најбољу прилику, али се поново истакао Дујмовић. Кружили су домаћи око гола Нишлија, али нису имали решења за бедем испред гола, па је меч отишао у пенале.

Тамо права драма!

Звезда је после три серије водила 2:1, Живојиновић је промашио четврти пенал за свој тим, па се чинило да ће Панков донети свом тиму пролаз у наредну рунду. Ипак штопер је промашио.

Нову меч лопту имао је Павков, али је његов ударац стао на пречки. Отишло се у шесту серију. Митровићев ударац је зауставио Борјан, да би се Канга искупио и донео Црвеној звезди пласман у четвртфинале купа.

Голман Црвене звезде је зауставио чак четири једанаестерца гостију и по ко зна који пут је био херој тима са Маракане.

Треба истаћи и погодак Штулића у четвртој серији. Млади нападач је пањенком преварио Борјана, то је прославио  ућуткивањем Звездиног ''Severa''! Створила се велика гужва на терену, а после свега Штулић се извинио! Међутим, судија Срећковић му није опростио, показао му је и жути и црвени картон!

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

ПЕНАЛИ:

Црвена звезда се пласирала у четвртфинале Купа Србије после пенала.

После четири серије води Звезда 2:1. Погодио је Иванић, док су промашили Панков за домаће и Живојиновић за госте.

После две серије резултат је 1:0 за Црвену звезду. Вујадиновић и Млађовић су били непрецизни за Раднички, док су Катаи погодио, а Родић промашио за домаће.

90 5
Меч је завршен 0:0. Присуствоваћемо пеналима на Маракани. У последњи секундама дуела други жути картон је добио Јовановић.

90. минут
Поново је интервенисао Дујмовић. Фалко је шутирао.

85. минут
Затворили су фудбалери Радничког све прилазе голове и на неких 30 метара од гола чекају крај меча.

80. минут
Нема ни среће Црвена звезда, мора се признати. Фалко је фино пласирао лопту у даљи угао, међутим за мало је био непрецизан.

74. минут
ФЕНОМЕНАЛНИ ДУЈМОВИЋ. Катаи је шутирао из слободног ударца, али је голман гостију поново био на висини задатка.

70. минут
Фалко и Пићини су на терену, из игре излазе Срнић и Гајић.

68. минут
Серија безидејних напада Црвене звезде. Предњачи Александар Катаи са низом лоших пасова.

62. минут
Прва прилика за Раднички. Јовановић је побегао по десној страни, али се спетљао у завршници и Борјан је интервенисао.

60. минут
Катаи је одлично шутирао главом после корнера, али је Аксентијевић спречио сигуран погодак.

57. минут
Дејан Станковић је извршио двоструку измену. На терену су Катаи и Павков, игру су напустили Бен и Охи.

56. минут
Домаћин опседа гол Радничког, питање је времена када ће попустити одбрана гостију.

50. минут
Колосална шанса за Звезду. Шутирао је Канга волејом, Дујмовић је одбио лопту, да би Охи са седам метара од гола погодио противничког играча.

Почело је друго полувреме.

45. минут
Завршено је прво полувреме. Резултат је 0:0 на Маракани.

40. минут
Ништа се није променило од промашеног пенала домаћих. Звезда контролише меч, док се гости грчевито бране.

32. минут
Канга је промашио пенал. Одбрана Дујмовића.

31.минут
Пенал за Црвену звезду, сјајно је Иванић додао до Бена, Млађовић га је повукао и оправдано је досуђен једанаестерац за домаће.

29. минут
Настављају домаћи са притиском на задњу линију гостију. Међутим, резултат је још увек непромењен.

23. минут
Поново је Славољуб Срнић имао изгледну прилику. Шутирао је искоса, али се поново истакао Дујмовић. Чувар мреже Нишлија тренутно је централна фигура овог дуела.

19. минут
Изврсна шасна за Звезду. Прво је Бен из слободног ударца погодио свог играча, да би у наставку акције, Срнић одлично шутирао из окрета, али је Дујмовић сјајно интервенисао.

12. минут
Црвена звезда апсолутно доминира у уводном делу меча, гости једва да долазе до поседа, ипак и даље је без голова.

6. минут
Нова прилика за домаћина. Гајић је убацио лопту са десне стране, на њу је налетео Срнић, али је слабо шутирао, па је то био лак плен за голмана гостију.

3. минут
Црвена звезда је од старта преузела иницијативу, прву прилику је имао Охи, али његов ударац искоса је одбранио Дујмовић.