ФЛОРА ЈЕ НОВИ ШАМРОК: Партизан се избламирао у Естонији

25.11.2021. 15:44
Rikardo Gomeš
Рикардо Гомеш / Извор: МН Press

Срамота.

ФК Партизан поражен је на гостовању Флори (1:0) у мечу петог кола Лиге конференција

Најбољи услови за НАВИЈАЧКИ ТИКЕТ - Придружи се борби “вечитих“ и заради кеш

(САСТАВИ) ПАРТИЗАН У ЕСТОНИЈИ ЗА ПРОЛЕЋЕ У ЕВРОПИ: Ево за који се тим одлучио Александар Станојевић

ЗВЕЗДА ИЛИ ПАРТИЗАН: Отац Душана Тадића открио за кога је НАВИЈАО капитен Орлова

Веома незанимљиво прво полувреме је виђено у Талину. Скоро да ништа интересантно не би имало да се каже да није Флора из једне безазлене ситуације дошла до гола.

Мартин Милер је дочекао пас Пума са преко 40 метара и главом лобовао голмана Поповића. Домаћи су погодак постигли у 44. минуту.

Треба истаћи да се Слободану Урошевићу  указивала помоћ ван терена, али то није оправдање за јако лошу интервенцију Партизанове одбране.

Партизан није успео озбиљније да припрети голу Естонаца у првих 45 минута.

Лига конференција, пето коло.

Флора - Партизан 1:0

Стрелци: Милер у 44. минуту

Стадион: Лилекула

Судије: Харви, Мекдонел, Киган

ФК Флора: Игонен, Лиландер, Пург, Куск, Лука, Зењов, Пум, Сумец, Кураксин, Милер, Алику

ФК Партизан: Поповић, Миљковић, Саничанин, Милетић, Урошевић, Шћекић (од 56. Јојић), Здјелар, Пантић (од 56. Павловић), Јовић (од 56. Лутовац), Мениг (од 56. Марковић), Рикардо (од 74. Миловановић)

У наставку је прву шансу имао Данило Пантић, када је његов ударац зауставио Игонен. Покушао је Станојевић са бројним изменама да размрда своју екипу, али уз пар покушаја са дистанце, никакву озбиљнију шансу нису створили пред голом домаћих.

Да ствар буде још гора, на крају меча се повредио и Лазар Марковић.

Партизан је овим поразом закомликовао ситуацију око проласка даље, пошто је Флора пришла екипи Александра Станојевића на два бода.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на СрбијаДанас.

90. минут
Покушавали су црно-бели из прекида, али је резултат остао непромењен. Флора слави прву победу, 1:0.
85. минут
Грозан старт Калтеа над Марковићем. Фудбалер Партизана ће морати да напусти терен.
78. минут
Ударац Јојића са 25 метара, поново се испречио сјајни Игонен.
74. минут
Рикардо излази из игре, на терену је Миловановић.
68. минут
Партизан има иницијативу у другом полувремену, али и даље нису успели да створе неку велику шансу.
62. минут
Први ударац Марковића од уласка у игру, његов покушај је изблокиран.
56. минут
Четворострука измена Станојевића. Из игре излазе Пантић, Јовић,Мениг и Шћекић, на терену су Марковић,Павловић, Лутовац и Јојић.
50. минут
Прву прилику у наставку је имао Данило Пантић, али је његов ударац одбранио Игонен.
Почело је друго полувреме.
45. минут
Крај првог дела. Флора води 1:0.
44. минут
Шок за Партизан. Мартин Милер доноси предност Флори. Главом је сјајно савладао Поповића.
38. минут
Јака киша пада у Талину што играчима значајно отежава игру. Без много узбуђења.
33. минут
Појачали су притисак играчи Партизана на одбрану Флоре. Домаћи тим је у подређеном положају.
26. мин
Јовић је имао врло добру шансу после корнера, али је и његов ударац изблокиран као и Здјеларов у претходном наврату.
24. минут
Први ударац у оквир гола Партизана. Милер је запретио са 20 метара, али је Поповић лако зауставио његов покушај.
20. минут
Здјелар је дочекао лопту после корнера, али је његов ударац изблокиран.
15. минут
Лопта је углавном у ногама играча Партизана. Обе екипе су у меч ушле опрезно.
10. минут
Зењо је имао прву прилику за Флору. Лоше се снашао после корнера.
8. минут
Прву изгледнију шансу су имали играчи Александра Станојевића. Гомеш је био у доброј позицији за шут, али је његов покушај зауставила одбрана Флоре.
4. мин
На почетку утакмице Партизан има иницијативу, али још нису угрозили гол домаћих.