ПРВЕНАЦ ЖИВКОВИЋА ПРОБИО БЕДЕМ ИНЂИЈЕ: Звезда ПРОШЛА у осмину финала

18.11.2021. 12:38
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Минималац.

ФК Црвена звезда савладала је Инђију 0:1 и пласирала се у осмину финала Купа Србије

СТАНКОВИЋ БЕЗ ПОЛА ЕКИПЕ: Звезда у Инђији почиње одбрану Купа Србије

НЕ КАЧИ СЕ СА БОРЈАНОМ: Жестока фрка после меча, Милан урлао из свег гласа на саиграче (ВИДЕО)

КАЗНА НЕ ВАЖИ ЗА СВЕ: Звезда позвала децу до 14 година да се пријаве за Лудогорец

Веома бурно је почела утакмица у Инђији. У првом минуту сјајну шансу је имао Ризнић, али му је лопта побегла у одсудном моменту. Већ у трећем минуту следећа прилика испред гола Поповића. Ђокић је шутирао, а статива је била савезник Звезде. После само два минута гости су добили пенал. Катаи је пришао лопти, али је његов ударац одбранио Вукашиновић.

Инђија је наставила са офанзивном игром, а најбољу шансу је имао Кукољ, али је Поповић одлично реаговао. У 24. минуту су Звезда је дошла до предности. После набачене лопте у петерац, скочио је Панков и главом асистирао Живковићу, који је на исти начин матирао Вукашиновића. Ово је први гол Ришарија у црвено-белом дресу.

У наставку првог полувремена Звезда је апсолутно преузела иницијативу, а најбољу прилику за дуплирање предности је имао поново Живковић. Центрирао је Катаи, а бивши нападач Ајакса покушао главом да погоди. Међутим, замало је био непрецизан. Током првог дела игре два пута је прекидана утакмица због скандирања навијача Црвене звезде против Ненада Бјековића, за кога се у току дана појавила информација да ће бити нови председник ФСС, више отоме прочитајте ОВДЕ.

Куп Србије 1/16 финала

Инђија – Црвена звезда 0:1

Стрелац: Живковић у 24. минуту

Стадион: Тојо Тајрс Арена

Главни судија: Марко Ивковић

Помоћници: Марко Ђуричић, Милан Пашајлић

ФК Инђија: Вукашиновић, Игњатовић, Н. Ђурић, Ђокић, Недељковић, Ризнић, Плавшић, Вукајловић, Кукољ, Јовановић, Жакула.

ФК Црвена звезда: Поповић, Гобељић, Панков, Драговић(од 56. Дегенек), Родић (Од 73. Гајић), Крстичић, Петровић, Живковић (од 64. Срнић), Иванић, Катаи (од 64. Бен), Павков (од 73. Вукановић)

У другом полувремену није виђено много узбуђења. Гости су контролисали игру, а Инђија је покушавала ударцима из даљине, које је голман Поповића лако заустављао.

Најизгледнију ситуацију пред голом домаћих је имао Катаи на почетку полувремена, али је његов ударац отишао мало преко гола.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на СрбијаДанас.

90. минут
Успела је Црвена звезда да слави у Инђији минималним резултатом.
84. минут
Солидан покушај Иванића са дистанце. Вукашиновић је био присебан и зауставио његов ударац.
80. минут
Последњих минута више се игра на средини терена. Звезда покушава да пробије бедем домаћина, који се добро брани.
73. минут
Вукановић и Гајић улазе у игру. За Павкова и Родића је меч завршен.
66. минут
Неколико покушаја играча Инђије из даљине, али сви су били лак плен за голмана Поповића.
64. минут
Бен и Срнић су на терену. Из игре излазе Катаи и Живковић.

60. минут
Јако лоше друго полувреме. Без много узбуђења.
56. минут
Из игре излази Драговић, на терену је Дегенек.
50. минут
Сјајна прилика за Катаија. Гобељић је центрирао, а офанзивни везиста је шутирао мало преко гола.
47. минут
Прву шансу у наставку је имао Иванић. Шутирао је високо преко гола са неких 20 метара.
Почело је друго полувреме.
45. минут
Последњу шансу у првом делу игре имао је Ђокић, али је Поповић био присебан и сачувао своју мрежу.
43. минут
Без много узбуђења у завршници полувремена. Гости круже око шеснаестерца инђије.
37. минут
Преузела је иницијативу Звезда после постигнутог гола.
31. минут
Мало је фалило да Живковић постигне и други погодак. Замало је био непрецизан после асистенције Катаија.
28. минут
По други пут је прекинут меч због скандирања навијача Звезде против Ненада Бјековића, за кога се у току дана појавила информација да ће бити нови председник ФСС.
24. минут
ГОООЛ! Живковић погађа за вођство гостију. Сјајна тимска акција. Слободан ударац је извео Катаи, погодио Панкова, овај је главом додао до Живковића који је постигао првенац у дресу Црвене звезде.
20. минут
После бројних узбуђења на старту, мало се смирила ситуација на терену. Црвена звезда полако преузима иницијативу.
15. минут
Нова шанса за Инђију. Кукољ је шутирао, брани Поповић. Одлична игра екипе тренера Јандрића на почетку меча.
8. минут
Сјајно се Катаи ослободио својих чувара на средини терена, шутирао је са неких 20 метара, али је његов ударац изблокиран.
5. минут
Катаи је промашио пенал. Сјајна одбрана Вукашиновића.

4. минут
Пенал за Црвену звезду. Грешка одбране Инђије.
3. минут
Статива. Ђокић погађа оквир гола. Пуно среће за Звезду.

1. минут
Велика шанса за Инђију. Ризнић је пресекао пас голмана Поповића, али му је лопта побегла и чувар мреже гостију ју је ухватио.