ЈОВАНОВИЋ ЈУНАК ПАРТИЗАНА: Црно-белИ у плеј-офу Лиге конференција (ВИДЕО)

17.08.2023. 20:14
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Клуб из Хумске играће против Норђселанда.

Фудбалери Партизана пласирали су се у плеј-оф Лиге конференција пошто су после победе 2:0 (1:0) у регуларном току реванш меча, на пенале савладали Сабах са 5:4 захваљујући голману Александру Јовановићу који је зауставио пенал Аласгарова. Црно-бели ће за пласман у Лигу конференција играти против данског Нордсјеланда.

МНОГО ЈЕ ОБЕЋАВАО: Тио Волкот завршава каријеру?

НОМИНАЦИЈЕ УЕФА: По тројица тренера и фудбалера у избору за најбоље у прошлој сезони

ОДБИО САУДИЈСКЕ МИЛИОНЕ: Жиру остаје у Европи

Почетак меча обележиле су грешке Канутеа које су гостима створиле прилику да угрозе гол Јовановића, али нису били успешни поштп је Тил у 2. минуту шутирао преко гола. Кануте је прокушао да да се сикупи у 9. и 15. минуту, али није био прецизан. Гости су поново запретили у 19. минуту, али је Јовановић практично са главе скинуо лопту Волкову. Два минута касније је Natho отишао до самог краја, али је слабо шутирао са десетак метара, да би у 30. минуту црно-бели повели. Себверина је пронашао Менига, а његов покушај је одбранио Иманов. На лопту је налете Салдања, али је Иманов зауставио и његов први покушај, да би Салдања из другог покушаја погодио гол. Сабах је у 35. и 41. минут уиимао прилике за потенцијално изједначење, али од тога није било ништа, а последњу прилику је имао Илић у првом полувремену, а његов шут је Јовановић зауставио.

Боље је Партизан почео друго полувреме, шансом Илића који је главом шутирао право у Иманова у 48. минуту, да би десет минута касније Партизан водио 2:0. Natho је искоса са десне стране извео слободан ударац, али је одлучио да шутирао директно на гол и изненадио Иманова. Могао је Сабаха да смањи заоастатак преко Волкова, али је он у 62. минуту шутирао право у Јовановића. У 70. минуту је била велика прилика за Партизан, али је Илић погодио пречку. Опао је темпо меча после тога, да би у петом минуту судијске надоканде Сабах имао огромну прилику, али је Нуријев главом са пет метара послеао лопту преко гола па се отишло у продужетке.

У њима је Сабах деловао као физички боља екипа и пропустио је најбољу прилику у 100. минуту када је Муталимов шутирао, а Јовановић одбранио његов шут. У 115. минуту искључен је Кристијан Белић после другог жутог картона, али није било довољно времена да гости искористе бројчану преност и приступило се извођењу пенала. Извођачи су били непогрешиви све до Аласгаров који није издржао притисак. Јованови му је одбранио први пут, али је судија поновио извођење пошто је голман црно-белих био ван гол линије, да би и други пут Јовановић зауставио шут Аласгаров и донео Партизану пласман у плеј-оф.

ПАРТИЗАН - САБАХ 2:0 (1:0) - први меч 0:2

СТРЕЛЦИ: Салдања 30, Nartho 58

Стадион Партизана

СУДИЈА: Бартош Франковски (Пољска)

ПАРТИЗАН: Јовановић, Стојковић, Илић, Марковић, Антић, Белић, Кануте (64. Шћекић), Северина (81. Баждар), Natho (81. Николић), Мениг (72. Калулу), Салдања (110. Павловић).

САБАХ: Иманов, Сејдијев, Хадуди, Чакла (74. Иразабал), Летић (101. Алакбаров), Кристијан, Исајев, Тил (79. С. Нуријев), Маргарита (63. Аласгаров), А. Нурлијев (79. Муталимов), Волков (74. Апех).

120 2. минут
Пенали ће одлучити о победнику меча.
120. минут
Шанса за Сабах, Аласкеров је шутирао, али је од свега био само корнер за госте после одбране Јовановића.

Video file

115. минут
Партизан остаје са играчем мање пошто је црвени картон добио Кристијан Белић.
106. минут
Почео је други продужетак.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

105. минут
Крај првог продужетка.
100. минут
Велика шанса за Сабах, Муталимов је сјајно шутирао, али је Јовановић још боље одбранио његов шут.
91. минут
Почео је први продужетак.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

90 10. минут
Крај регуларног дела, играће се продужеци.
90 5. минут
Велика шанса за Сабах, Нуријев је главом са пет метара послао лопту преко гола Партизана.
90. минут
Осам минута ће бити продужен меч.
87. минут
Пао је темпо како се меч ближи крају, покушава Партизан да стигне до трећег гола, али за сада без успеха.
70. минут
Велика прилика за Партизан, Илић је шутирао са 17 метара, а Иманов закачио таман толико лопту да заврши на пречки. После корнера за Партизан није било опасности по гол гостију.
69. минут
Пробао је Natho са двадесетак метара, али је шутирао поред гола.
64. минут
Прва измена у Партизану, Шћекић мења Канутеа.
62. минут
Запретио је Сабах, Летић је убацио лопту на петерац, а Волков шутирао право у Јовановића.
58. минут
2:0!!! Партизан је повео 2:0 голом Natha који је из слободног ударца изненадио неспремног Иманова. Анулирали су црно-бели минус из првог меча.
48. минут
Први покушај Партизана у другом полувремену, Илић је покушао главом, али је лопта отишла право у руке Иманова.
46. минут
Почело је другог полувреме у Хумској.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. 3. минут
Крај првог полувремена, Партизан води 1:0.
44. минут
Илић је шутирао са дистанце по земљи, али је Иманов зауставио његов ударац.
41. минут
Покушао је из слободног ударца за 35 метара Сабах да дође до гола, али је Јовановић лако укротио ту лопту.
34. минут
Могао је Сабах до изједначења, али се Кристијан спетљао на пет метара од гола Партизана.
30. минут
1:0!!! Води Партизан голом Салдање. Северина је пронашао Менига чији покушај брани Иманов, који је зауставио и први шут Салдање, да би се из другого пута Бразилац био прецизан.
21. минут
Natho је дуго вукао лопту, ушао у шеснаестерац, али је на крају слабо шутирао и лопта је завршила поред гола.
19. минут
Опасан напад Сабаха, али је Јовановић скинуо лопту са главе Волкову.
15. минута
Поново је Кануте покушао, искоса са леве стгране, али је био веома непрецизан.
9. минут
Опасан ситуација пред голом Сабаха, Кануте је покушао главом, али је лопта отишла преко гола.
6. минут
Опасан напад Партизана, али Стојковић на крају није било начисто да ли жели да шутира или центрира.