КАТАСТРОФА ЦРНО БЕЛИХ: Партизан добио петарду у Данској

24.08.2023. 17:56
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

Нордсјеланд практично већ обезбедио Лигу конференција.

Фудбалери Партизана по свему судећи завршили су европску одисеју пошто су у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференција поражени од Нордсјеланда са убедљивих 5:0 (2:0). Црно-бели су током целог меча били у подређеном положају у односу на домаћина, на кратко су се тргли почетком другог полувремена, али је дански представни више нго заслужено остварио убедљив тријумф.

САД ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Ово је цифра због које је Манћини напустио Азуре и сео на клупу Саудијске Арабије

НИШТА ОД БАРСЕЛОНЕ: Потписао на три године са Манчестер ситијем

ОВО ЈЕ 100 ОДСТО ТАЧНО: Анћелоти о трансферу Мбапеа у Реал

Првих десетак минута на мечу прошло је без узбуђења да би Мениг са 25 метара шутирао у голаман домаћина, а Нордсјеланд је само минут касније повео. Домаћин је имао опасана напад, одбрана црно-белих на кратко одбила лопту на коју је натрчао Фресе и са двадесетак метара упутио неодбрањив шут у гол Јовановића. Почелои су да се нижу напади домаћина па је Нигрен у 16. минуту промашио празан гол са пет метара, да би Фресе у 18. поново са дистанце шутирао, али сада знатно непрецизније. Уследило је кратко затишје. Партизан није могао да дође до шеснаестерца домаћина који је у три минута имао три добр еприлике. Ингвартсен је у 38. минуту пробао да изненади Јовановића који је добро реаговао, да би у 40. минуту прво Осман погодио стативу, а затим Ингвартсен из одличне позиције шутирао преко гола. Ингвартсен је ипак стигао до гола у 43. минуту из пенала који је досуђен пошто је Антић играо руком, а Нордсјеланд је на велики одмор отишао са два гола предности.

У првих 15 минута надставка Партизан се на кратко пробудио, а прилике су имали Сртојковић у 49. и Илић у 61. минуту. Ипак, најбољу шансу за Партизан пропустио је у 62. минуту Марковић који је после корнера шутирао из прве, али је голман Хансен био на месту. У том периоду је Осман имао прилику за домаћина у 54. минуту, као и Диоманде који је са пет метара лопту главом послао преко гола шрест минута касније. Понов је Нордсјеланд почео да ниже шансе, а Диоаманде је у 63. имао још једну сјајну прилику ,ал ије Јовановић успеђшно интервенисао. Оно што није могао дански клуб, урадио је Партизан пошто је Шћекић поклонио пенал домаћину играњем руком у 67. минуту, а Ингвартсен је поново био прецизан за великих 3:0. Није домаћин имао намеру да стане и у 73. минуту било је 4:0 .Осман је по ко зна који пут пробио по левој страни, убацио лопту коју је закачио Атман и нехотице спровео до Виладсена којем није било тешко да постигне гол. Осман је у 81. минуту погодио други пут стативу, Хансен је у 83- и 84. минуту прво погодио стативу, а затим му је Јовановић одбранио у дуелу један на један, али у 87. минуту није било спаса за гол Партизана. Хансен је убацио лопту која је закачила Илића и преварила Јовановића за вођство домаћина од 5:0.

Иако је све било решено, Нордсјеланд је наставио са нападима, а у судијској надоканди је пао и шести гол, али је судија Фрид то поништио после провере ВАР система пошто је Хардер играо руком. Ипак, дански представник практично је обезбедио пласман у Лигу конференција јер је тешко веровати да овакав Партизан може да направи чудо у реваншу.

НОРДСЈЕЛАНД – ПАРТИЗАН 5:0 (2:0)

СТАДИОН: Рајт ту дрим Парк

СУДИЈА: Јигал Фрид (Израел)

СТРЕЛЦИ: Фрезе 11, Ингвартсен 43 пен, 68 пен, Виладсен 73, Илић 87 ау

НОРДСЈЕЛАНД: А. Хансен, Виладсен, К. Хансен, Нагало, Фрезе, Диоманде, Тверсков, Свенсон, Нигрен (од 54. Антман), Ингвартсен (од 82. Хардер), Осман (од 82. М. Хансен).

ПАРТИЗАН: Јовановић, Стојковић, Илић, Марковић, Антић, Кануте (од 59. Баждар), Шћекић, Северина (од 78. Николић), Natho, Мениг (од 59. Калулу), Салдања (од 87. Трифуновић).

90 4. минут
Крај меча.
90 3. минут
Умало је било 6:0 за домаћина, али је судија Фрид после прегледања ВАР поништио погодак Данаца због играња руком.
87. минут
5:0!!! Пукла је петарда у Данској аутоголом. Хансен је убацио лопту која је закачила Илића и завршила у мрежи пошто је преварила Јовановића.
84. минут
Још једном је Хансен био очи у очи са Јовановићем, а голман Партизана је успео да одбрани његов шут.
83. минут
Матс Хансен је био у одличној прилици, сам испред Јовановића, али је погодио стативу.
81. минут
Осман је имао велику шансу, али је још једном погодио стативу.
73. минут
4:0!!! Осман је потпуно промешао одбрану Партизана и затим убацио на петерац. Атман је закачио лопту која је дошла до Виладсена коме није било тешко да убаци лопту у празан гол.
67. минут
3:0!!! Ингварстен повећава предност домачина, поново са беле тачке. Шћекић је неопрезно одиграо руком, судија Фрид је после пар тренутака показао на белу тачку, а Ингвартсен био сигуран.
65. минут
Узвраћа Салдања са 16 метара, али од свега само корнер за Партизан.
63. минут
Још једна велика шанса за Нордсјеланд, али је Јовановић маестрално зауставио шут Диомандеа.
62. минут
Најбоља прилика за Партизан на мечу, после корнера је Марковић из прве шутирао, али је голман Хансен био на месту.
61. минут
Илић је покушао после убацивања Natha, али је та лопта отишла преко гола.
60. минут
Велика прилика за домаћина, Диоманде је неометен захватио лопту главом са пет метара и послао је преко гола.
59. минут
Двострука измена у Партизану, излазе Кануте и Мениг, а улазе Баждар и Калулу.
54. минут
Осман се за час нашао на 11 метара од гола Партизана, али је његов шут отишао поред гола.
49. минут
Стојковић је покушао са двадесетак метара, али је голман домаћина био сигуран.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена, Нордсјеланд води 2:0.
43. минут
2:0!!! Ингвартсен је дуплирао вођство за домаћина. Пенал за Нордсјеланд. Лопта је погодила Антића у руку, судија Фрид показао на белу тачку, а Ингватсен био прецизан.
40. минут
Велике две шансе за Нордсјеланд. Осман се стуштио ка голу Партизана и шутирао погодивши стативу. На одбијену лопту налетео је Ингвартсен и послао лопту преко гола из одличне позиције.
38. минут
Ингвардсен је пробао да изненади Јовановића, али је голман Партизана добро реаговао и зауставио његов покушај.
33. минут
Опасна ситуација за домаће после корнера, али је Јовановић сигуран.
30. минут
Норђселанд у потпуности контролише ситуацију на терену, Партизан тешко долази до шеснаестерца гостију.
18. минут
Поново је Фресе покушао, овај пут са 30 метара, али је веома лоше шутирао.
16. минут
Велика шанса за Нордсјеланд, Нигрен је практично са пет метара промашио празан гол и послао лопту преко пречке.
11. минут
1:0!!! Води Нордсјеланд. Домаћин је имао напад, Партизан је отклонио опасност, да би лопта отишла до Фресеа који је са двадесетак метара савладао Јовановића сјајним ударцем.
10. минут
За сада нема прилика, Нордсјеланд има иницијативу, али без конкретних шанси. Први је запретио Партизан шутем Менига са 25 метара, али је лопта отишлаправо у руке голмана Хансена.