КРАЈ МУЧЕЊА ЦРНО-БЕЛИХ: Данци савладали Партизан и у реваншу (ВИДЕО)

31.08.2023. 20:11
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Нордсјеланд укупним резултатом 6:0 отишао у Лигу конференција.

Европска прича Партизана завршена је вечерас у Београду пошто је Нордсјеланд у реванш мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференција остварио победу минималним резултатом 01: (0:1) и укупним резултатом 6:0 се пладирао у треће европско такмичење по снази.

ПРОТЕСТ ГРОБАРА: Међу окупљенима и бивши члан управе клуба, навијачи негодовали што је ту (ВИДЕО)

Партизан кажњен са пола милиона због увредљиве песме Гробара

ВУЧЕЛИЋ ЈЕ ПОДНЕО ОСТАВКУ: Огласио се Вазура, ево шта следи у Партизану

Миран је био почетак меча у Хумској. Нордсјеланд није имао потребу да се залеће после убедљиве побее у првом мечу, а ни црно-бели нису желели да одмах крену свим снагама у напад. На прво узбуђење чекало се до 9. минута када је Natho са 17 метара шутирао, али је Хансен лако зауставио његов ударац. У 17. минуту су играчи Партизана тражили пенал због играња руком, али је из ВАР собе стигла информација да је све било чисто, да би два миунута касније Нордсјеланд запретио, али је кација гостију завршила гол аутом. Гости су преузели иницијативу и то се све више видело на терену.  У 26. минут ује севнула контра гостију, Осман се брзо нашао у доброј позицији, лажњаком је избацио Стојковића, да би у ситуацији један на један са Јовановићем, голман Партизана био успешнији. Међутим, четири минута касније није било спаса за Партизна. Брзу акцију су извели гости. Атман је почео акцију, додао Нигрену који је лепо пронашао Османа, а овај прецизно шутирао за вођство гостију.

Пет минута касније нова прилика за госте, Нигрен се нашао очи у очи са Јовановићем и поново је био успешнији голман Партизана. Осман је као и у првом мечу правио много проблема Партизану, а у 39. минуту је покушао соло акцију, шутирао је из добре позиције преко гола. Партизан је коначно поново запретио у завршници првог полувремена. Прво је у 42. минуту Марковић шутироа, а затим три минута касније Natho са двадесетак метара, али је оба пута Јовановић добро бранио.

Мало је тога виђено у другом полувремену. Нордсјеланд је одлучио да не форсира пошто је пролаз већ одавно успео да обезбеди, а на другој страни ни Партизан није много претио. Најбољу прилику за црно-беле пропустио је Калулу у 73. минуту Калулу када је искоса са десне стране шутирао поред гола. Осам минута касније и Белић је покушао, али је лопта завршила у корнеру мало изнад пречке, да би у 83. минуту Немања НИколић био искључен због другог жутог картона после само десетак минута проведених у игри. До краја су оба тима једва чекала да судија Кленси из Шкотске означи да је утакмица завршена.

ПАРТИЗАН – НОРДСЈЕЛАНД 0:1 (0:1)

СТАДИОН: Партизана

СУДИЈА: Кевин Кленси (Шкотска)

СТРЕЛАЦ: Осман 30.

ПАРТИЗАН: Јовановић, Стојковић, Марковић, Илић, Антић, Кануте (од 60. Шћекић), Белић, Северина (од 60. Калулу), Natho (од 46. Зајад), Мениг (од 46. Трифуновић), Салдања (од 71. Николић).

НОРДСЈЕЛАНД: А. Хансен, Хеј, К. Хансен, Нагало, Фресе, Доргелес (од 85. Барслунд), Тверсков (од 46. Асконе), Свенсон (од 69. Сертдемир), Антман, Нигрен, Осман (од 46. Хардер, од 61. Јенсен-Абју).

90 4. минут
Крај меча, Нордсјеланд је савладао Партизан и уреваншу са 1:0 и пласирао се у Лигу конференција.
83. минут
Партизан остаје са играчем мање пошто је Немања Николић добио други жути картон.
81. минут
Белић је шутирао са 16 метара, али је лопта завршила у корнеру мало изнад гола пошто је закачила једног од дефанзиваца гостију.
73. минут
Најбоља прилика за Партизан, Калулу се нашао у шанси, али је шутирао поред гола.
60. минут
Нова двострука измена у Партизану. Шћекић и Калулу ће на терен, а излазе Кануте и Северина.
55. минут
Нема гол шанси у првих десетак минута наставка.
46. минут
Почело је друго полувреме. Двострука измена у Партизану. Трифуновић и Захид ушли су уместо Natha и Менига.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
45. минут
Опробао је Natho поново ударац са двадесетак метара, али је поново Хансен на месту.
42. минут
Прилика за Партизан, Марковић је шутирао, али је Хансен успео да заустави његов ударац.
39. минут
Осман прави много проблема одбрани Партизана. Сада је покушао соло акцијом, али је на крају шутирао преко гола.
35. минут
Још једна велика прилкика за госте, Нигрен је био у ситуацији један на један са Јовановићем који је добро одбранио његов ударац.
30. минут
0:1!!! Повео је Нордсјеланд, а стрелац је био Осман. Крунисали су гости иницијативу. Атман је почео акцију, додао до Нигрена који је пронашао Османа који је прецизно шутирао и довео Нордсјеланд у вођство.
26. минут
Севнула је контра после слободног ударца за Партизан, Осман се стуштио ка голу, избацио лажњаком Стојковића и у ситуацији један на један са голманом Јовановићем шутирао тик поред гола. Била је то најбоља прилика у досадашњем току меча.
19. минут
Опасна акција Норђслеанда, аЛи од свега само гол аут.
17. минут
Споран моменат, тражили су играчи Партизана пенал због играња руком, али је из ВАР собе стигла информација да је све било чисто.
9. минут
Први је запретио Партизан, Natho је шутирао са 17 метара, али је голман Хансен био на месту.
7. минут
Ништа конкретно за сада у Хумској. Нема прилика, иако Партизан има благу иницијативу од старта.