НАСТАВЉА СЕ АГОНИЈА ПАРТИЗАНА: Црно-бели у финишу избегли пораз у Крушевцу

08.05.2024. 15:37
FK Napredak, FK Partizan
ФК Напредак, ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Напретка и Партизана ремизирали су (3:3) у мечу четвртог кола плеј-офа Mozzart бет Суперлиге.

Тим из Хумске је продужио серију без победе на шест мечева и сада су на свега плус два у односу на трећепласирани ТСЦ.

Партизан је први запретио у трећем минуту. Калулу је одлично прошао по левој страни, упослио Николића на ивици казненог простора, али је овај шутирао поред гола. Црно-бели су до предности стигли већ у следећем нападу. Филиповић је био стрелац главом после центаршута Антића из корнера. Напредак је узвратио у 11. минуту. Мајдевац је пропустио велику прилику када је остао сам на пет метара од гола, али је био непрецизан. Партизан је, затим могао до другог гола. Шансе су у кратком временском интервалу промашивали Северина и Стојковић, а поред добрих интервенција Савића, једном је погођена и пречка. Казна за те промашаје је стигла у 19. минуту. Мајдевац је за разлику од ситуације са почетка утакмице био много учинковитији и главом затресао мрежу Јовановића.

Нису се црно-бели ни прописно опоравили од шокантног изједначења уследило је ново. Играо се 27. минут када је Напредак повео. Бастајић је са 16 метара фино пласирао лопту и погодио доњи десни угао за радост домаћих присталица.

Наредна узбуђења видели смо у завршници првог дела игре. Natho је послао лопту поред гола са ивице казненог простора, а много бољу шансу је имао Калулу. Везњак из Конга је изашао сам испред Савића, али се истакао чувар мреже домаћих и зауставио му ударац. У судијској надокнади првог дела је и Николић још једном запретио. Поново је послао лопту поред гола популарни Таки.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, ЧЕТВРТО КОЛО ПЛЕЈ-ОФА

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 3:3 (2:1)

Стрелци: Мајдевац 19, 51, Бастајић 26 - Филиповић 7, Јанковић 81, Захид 89

Судија: Станко Остраћанин

Напредак: Савић - Томић, Стевановић, Михајловић, Маринковић - Јовић, Крстић, Марјановић - Бастајић, Станојловић, Мајдевац.

Партизан: Јовановић – Стојковић (од 72. Јанковић), Ковачевић, Филиповић, Антић – Овусу, Natho (од 54. Гох) – Северина, Захид, Калулу (од 54. Баждар) – Николић.

Наставак меча био је још турбулентији за госте. Филиповић је промашио велику прилику на самом старту када је из непосредне близине погодио једног од дефанзиваца домаћих. Тај промашај је поново кажњен. Мајдевац је умакао одбрани Партизана и ударцем са дистанце постигао свој други гол на мечу.

Нападали су гости, створили до краја утакмице велики број прилика, а до гола су стигли тек у 80. минуту. Резервиста Алекса Јанковић је понео лопту са левог бока, ушао у средишњи део терена и лепим ударцем преварио Савића. Неколико тренутака касније је могло доћи до поравнања. Ипак, Северинин ударац је зауставио сјајни Савић у ситуацији један на један. Оно што није урадио Ксандер јесте Захид.

Имао је доста среће Норвежанин када је минут пре краја шутирао, а лопту је у гол послао дефанзивац домаћих Никола Стевановић што је био и последњи занимљив детаљ на овом мечу.

Реми у Крушевцу

Напредак и Партизан су одиграли нерешено - 3:3 у мечу четвртог кола плеј-офа Mozzart бет Суперлиге.